Studniówka 2017'

 

W sobotę, 15 stycznia, w restauracji Eldorado w Ostrzeszowie, na dokładnie 110 dni przed egzaminem maturalnym (jak obliczyli nasi Uczniowie) odbył się bal studniówkowy. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy trzecie wraz z Wychowawcami - paniami: Anną Mamys, Ireną Klimek-Piastowską, Małgorzata Domagalską oraz Marią Sikorą. Gośćmi Uczniów i Rodziców byli: pan Lech Janicki - Starosta Ostrzeszowski, pan Michał Błoch - dyrektor I LO wraz z małżonką oraz Profesorowie naszej szkoły.

Zabawa była przednia. Uczniowie dziękowali Dyrekcji, Wychowawcom  i Nauczycielom, dedykując im wspólny taniec, piosenkę oraz wierszyki. Toast za zdrowie Maturzystów i powodzenie na maturze wzniosła wraz z panem Starostą i Dyrektorem pani Alina Skrobek - Przewodnicząca Rady Rodziców.

 

Sukcesy naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych

 

Uczniowie naszego liceum zakwalifikowali się do etapów okręgowych olimpiad przedmiotowych. Jest to Tomasz Marczak z klasy 2a,który bierze udział w Olimpiadzie Geograficznej i Konrad Wieczorek z klasy 2c w Olimpiadzie Wiedzy o Prawach i Wolnościach Obywatelskich. Opiekunkami uczniów są kolejno – pani Dorota Daszczyk i pani Kamila Maj.

 

Tytuł honorowej „Brązowej” Szkoły dla I LO!


Wczoraj – 10 stycznia ogłoszono Ranking Najlepszych Szkół Ponadgimnazjalnych w Polsce. Uroczystość odbyła się  w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Była to już XIX odsłona rankingu przeprowadzona przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Nasza szkoła otrzymała brązową odznakę, która jest znakiem jej jakości, i znalazła się na bardzo wysokim – 23. miejscu w Wielkopolsce oraz na 4. miejscu wśród liceów południowej Wielkopolski.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły licea zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz  dodatkowych.

Zdobycie miejsca w czołówce liceów w Polsce jest zasłużonym powodem do domu dla naszej szkoły. Świadczy bowiem o dobrej atmosferze, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.

 

Martyna Kasperska odebrała Stypendium Starosty Ostrzeszowskiego

 

29 grudnia podczas XXVII Sesji Rady Powiatu pięcioro szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Ostrzeszowie odebrało z rąk pana Lecha JanickiegoStarosty Ostrzeszowskiego Stypendia. Wśród nich była także nasza uczennica – Martyna Kasperska z klasy 3c. O przyznaniu stypendium Martynie informowaliśmy już na naszych stronach.