Sukcesy naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych

 

Uczniowie naszego liceum zakwalifikowali się do etapów okręgowych olimpiad przedmiotowych. Jest to Tomasz Marczak z klasy 2a,który bierze udział w Olimpiadzie Geograficznej i Konrad Wieczorek z klasy 2c w Olimpiadzie Wiedzy o Prawach i Wolnościach Obywatelskich. Opiekunkami uczniów są kolejno – pani Dorota Daszczyk i pani Kamila Maj.

 

Tytuł honorowej „Brązowej” Szkoły dla I LO!


Wczoraj – 10 stycznia ogłoszono Ranking Najlepszych Szkół Ponadgimnazjalnych w Polsce. Uroczystość odbyła się  w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Była to już XIX odsłona rankingu przeprowadzona przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Nasza szkoła otrzymała brązową odznakę, która jest znakiem jej jakości, i znalazła się na bardzo wysokim – 23. miejscu w Wielkopolsce oraz na 4. miejscu wśród liceów południowej Wielkopolski.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły licea zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz  dodatkowych.

Zdobycie miejsca w czołówce liceów w Polsce jest zasłużonym powodem do domu dla naszej szkoły. Świadczy bowiem o dobrej atmosferze, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.

 

Martyna Kasperska odebrała Stypendium Starosty Ostrzeszowskiego

 

29 grudnia podczas XXVII Sesji Rady Powiatu pięcioro szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Ostrzeszowie odebrało z rąk pana Lecha JanickiegoStarosty Ostrzeszowskiego Stypendia. Wśród nich była także nasza uczennica – Martyna Kasperska z klasy 3c. O przyznaniu stypendium Martynie informowaliśmy już na naszych stronach.