Szybkie pisanie na klawiaturze pod okiem Mistrzów!

 

Nikogo nie trzeba z pewnością przekonywać, że szybkie pisanie na klawiaturze w XXI wieku to umiejętność kluczowa i niezwykle przydatna. Istnieje nawet opatentowana metoda jej doskonalenia. Zarówno uczniowie, jak nauczyciele naszej szkoły mogli ją dziś poznać dzięki wykładowi i warsztatowi, które przeprowadziła pani Teresa Wawrzynek - Prezes Stowarzyszenia Interinfo Polska i organizatorka Mistrzostw Polski w szybkim pisaniu na klawiaturze. Towarzyszyła jej Marta Puchała - Mistrzyni w tej dziedzinie, która zademonstrowała efekty swojej pracy. Byliśmy naprawdę pod wielkim wrażeniem!

 

Marta Mazur wyróżniona w konkursie fotograficznym „Książka i ja”

   

Konkurs zorganizowany był przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Poznaniu.
Gala rozdania nagród odbyła się 23 listopada, ale Marta niestety nie mogła osobiście odebrać dyplomu, co z ogromną przyjemnością  zrobił  jej imieniu pan Dyrektor Michał Błoch.

W roli modelki na zdjęciu wystąpiła Michalina Gania.

Gratulujemy!

 

Martyna Kasperska stypendystką Marszałka Województwa Wielkopolskiego

  

29 listopada 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak wręczył  21. uczniom i 24. studentom stypendia naukowe. W spotkaniu uczestniczyła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Jednorazowe stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego ma charakter szczególnego wyróżnienia młodych osób, które osiągnęły znaczący sukces związany z edukacją i nauką. Stanowi zachętę i motywację do dalszego rozwoju naukowego. Wśród elity nagrodzonych znalazła się (jak już wcześniej pisaliśmy) uczennica klasy 3c – Martyna Kasperska. Gratulujemy bardzo serdecznie!

 

Konkurs matematyczny "Koma 2016"

 

28 listopada odbył się wykład, a 29 listopada 2016r. część zadaniowa konkursu matematycznego „KOMA” organizowanego przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Specyfiką konkursu jest udział uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Z ILO w etapie szkolnym udział wzięło 27 uczniów, najlepsi zostaną zakwalifikowani do finału. Zagadnienia konkursu są nietypowe i można je rozwiązywać metodami matematycznymi. Tematem tegorocznej edycji były przeprawy rzeczne: „River crossing problems”. Standardowe zadanie polega na przewiezieniu przez farmera łodzią na drugi brzeg rzeki wilka, kozy i kapusty. Do dyspozycji ma łódkę, w której oprócz niego mieści się tylko jedno zwierzę lub główka kapusty. Nie może zostawić wilka z kozą ani kozy z kapustą. Problem można rozwiązywać metodą „prób i błędów”, ale można też matematycznie za pomocą grafów.

 

Nasi szachiści najlepsi!

  

Zespół szachistów z naszej szkoły w składzie: Filip Janiszewski, Marta Mazur, Paweł Guder i Marcel Lortz wziął udział w zawodach i rozegrał mecze z uczniami Zespołu nr 1 i zespołu nr 2 w Ostrzeszowie. Nasi zawodnicy  pokonali  zespoły obu szkół  i tym samym zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 10 grudnia w Kaliszu.