Marta Mazur wyróżniona w konkursie fotograficznym „Książka i ja”

   

Konkurs zorganizowany był przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Poznaniu.
Gala rozdania nagród odbyła się 23 listopada, ale Marta niestety nie mogła osobiście odebrać dyplomu, co z ogromną przyjemnością  zrobił  jej imieniu pan Dyrektor Michał Błoch.

W roli modelki na zdjęciu wystąpiła Michalina Gania.

Gratulujemy!

 

Martyna Kasperska stypendystką Marszałka Województwa Wielkopolskiego

  

29 listopada 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak wręczył  21. uczniom i 24. studentom stypendia naukowe. W spotkaniu uczestniczyła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Jednorazowe stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego ma charakter szczególnego wyróżnienia młodych osób, które osiągnęły znaczący sukces związany z edukacją i nauką. Stanowi zachętę i motywację do dalszego rozwoju naukowego. Wśród elity nagrodzonych znalazła się (jak już wcześniej pisaliśmy) uczennica klasy 3c – Martyna Kasperska. Gratulujemy bardzo serdecznie!

 

Konkurs matematyczny "Koma 2016"

 

28 listopada odbył się wykład, a 29 listopada 2016r. część zadaniowa konkursu matematycznego „KOMA” organizowanego przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Specyfiką konkursu jest udział uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Z ILO w etapie szkolnym udział wzięło 27 uczniów, najlepsi zostaną zakwalifikowani do finału. Zagadnienia konkursu są nietypowe i można je rozwiązywać metodami matematycznymi. Tematem tegorocznej edycji były przeprawy rzeczne: „River crossing problems”. Standardowe zadanie polega na przewiezieniu przez farmera łodzią na drugi brzeg rzeki wilka, kozy i kapusty. Do dyspozycji ma łódkę, w której oprócz niego mieści się tylko jedno zwierzę lub główka kapusty. Nie może zostawić wilka z kozą ani kozy z kapustą. Problem można rozwiązywać metodą „prób i błędów”, ale można też matematycznie za pomocą grafów.

 

Nasi szachiści najlepsi!

  

Zespół szachistów z naszej szkoły w składzie: Filip Janiszewski, Marta Mazur, Paweł Guder i Marcel Lortz wziął udział w zawodach i rozegrał mecze z uczniami Zespołu nr 1 i zespołu nr 2 w Ostrzeszowie. Nasi zawodnicy  pokonali  zespoły obu szkół  i tym samym zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 10 grudnia w Kaliszu.

 

Spotkanie z podróżnikami

 

30 listopada Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z dwoma szalonymi podróżnikami: Sebastianem Hennigiem i Wojtkiem Malichą, na które udała się klasa 1b oraz uczniowie klas drugich z rozszerzonym programem nauczania z geografii wraz z panią profesor Dorotą Daszczyk.

Sebastian i Wojtek przez dwie godziny opowiadali o swojej fantastycznej podróży. Dotarli do serca Ameryki Środkowej, gdzie zwiedzili Meksyk, Belize, Salwador, Ekwador, Peru oraz inne kraje, aż wreszcie dotarli ... do Brazylii. Ich przygoda była niezwykła, chociażby dlatego, że w podróż wzięli tylko po 100$, na jedzenie i noclegi zarabiali robiąc zdjęcia polaroidem, za gościnę dziękowali przyrządzanymi przez nich potrawami, a, co najważniejsze, przemieszczali się jeżdżąc "stopem".
O swoich przeżyciach napisali w książce pt." Aventura".

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, na koniec wszyscy zrobili sobie z chłopakami "selfie", a niektórzy zakupili także ich książkę z autografami.