Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości

 

Z inicjatywy radnych Rady Powiatu - pana Adama Grzyba i pana Maksymiliana Ptaka - odbyła się dzisiaj kolejna edycja Młodzieżowego Forum Przedsiębiorczości. Gośćmi i jednocześnie bohaterami spotkania byli - pan Wojciech Kruk (przedsiębiorca i były Senator) oraz pan Paweł Sołyga (współwłaściciel i założyciel firmy Tooploox) Na widowni zasiadła młodzież ze wszystkich szkół ponagimnazjalnych w Ostrzeszowie, a rozmowę z Gośćmi poprowadziły między innymi uczennice klasy 3c z naszej szkoły - Daria Janusz i Daria Waiss. Fotografowała: Julia Puchała (RMC)

 

Szkolne biegi przełajowe

 

W samo południe, bo o godzinie 12.00, rozpoczęły się dziś zawody sportowe zorganizowane dla wszystkich uczniów naszej szkoły przez nauczycieli wychowania fizycznego.Były to biegi przełajowe, które odbyły się w lasku klasztornym. Rywalizację rozpoczęły dzieciaczki z zaprzyjaźnionego Klubu Malucha, które otrzymały z rąk pani Bogumiły Alcer dyplomy oraz nagrodzone zostały gromkimi brawami. Potem do biegu przystąpili uczniowie, a także nauczyciele - pani Magdalena Marchwacka i pan Mariusz Grzęda. Zwycięzcami biegu zostały/zostali:
z klas pierwszych:
I m. - Magdalena Lewek;
II - Nicol Mieszała
III - Natalia Iwańska

I m.- Rafał Padiasek
II - Szymon Maciejewski
III - Mikołaj Kubacha

z klas drugich:
I m. - Weronika Ochocka
II - Hanna Stempniewicz
III - Natalia Janasińska

I m. - Michał Frąszczak
II - Mikołaj Piasecki
III - Gracjan Kaczmarczyk

z klas trzecich:
I m. - Klaudia Przemusiała
II - Aleksandra Cwojdzińska
III - Daria Waiss

I m.- Kamil Gołdyn
II - Adam Mikołajczyk
III - Dominik Nikodem

Organizatorami i inicjatorami wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego, a kierownikiem zawodów pan Marek Harabasz.. Nagrody wręczył pan Dyrektor Michał Błoch. Gościem honorowym i sponsorem nagród był pan Wojciech Bąk - przewodniczący Komisji Oświaty Starostwa Powiatowego. Nagrody sponsorowało również przedsiębiorstwo "Pollena" Ostrzeszów. Bardzo serdecznie dziękujemy!

Wielki sukces I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku!

  

27 września 2017 w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się niezwykle uroczysta Gala, podczas której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia w konkursach „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. Konkurs  ustanowiony został przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, a koordynatorem i organizatorem był Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Celem Konkursu było wyróżnienie wielkopolskich szkół oraz nauczycieli kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

Podczas uroczystości wręczono Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.  Tym prestiżowym wyróżnieniem uhonorowanych zostało jedynie 8 szkół z województwa wielkopolskiego, w tym I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie! Statuetkę z rąk pani Marzeny Wodzińskiej – członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego – odebrał Dyrektor naszego Liceum– pan Michał Błoch. Warto wspomnieć, że konkurs obejmował szkoły wszystkich etapów edukacji.

Skala sukcesu jest tym większa, że nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły - Pani Anna Szkopek również otrzymała niezwykle prestiżowe wyróżnienie w kategorii „Wielkopolski Nauczyciel Roku”, znajdując się w wąskim gronie uhonorowanych 21 nauczycieli.

Wyróżnieni w Konkursie nauczyciele i dyrektorzy szkół otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody. Statuetki, które otrzymali zwycięzcy, laureaci i wyróżnieni, powstały według pomysłu Pani Marzeny Wodzińskiej. Galę, która odbyła się w wyjątkowych wnętrzach Teatru Polskiego, uświetniły występy solistów Teatru Wielkiego- Mirosława Niewiadomskiego i Kordiana Kacperskiego oraz duetu skrzypcowego 2be,  pokaz akrobatyki finalistki programu „Mam talent”, a także koncert Michała Szpaka.

Wśród zaproszonych gości był również Starosta Ostrzeszowski – pan Lech Janicki, który pogratulował Dyrektorowi, Pani Wicedyrektor Jolancie Ratajczyk i Nauczycielom naszej szkoły. Szczególne gratulacje złożył również nagrodzonej Pani Annie Szkopek.

 

Goście z Wittenberge

 

W dniach 20-22 września 2017 przebywali w I LO goście z Wittenberge.  Byli to nauczyciele ze szkoły partnerskiej Marie-Curie-Gymnasium: Dyrektor szkoły p. Andreas Giske oraz p. Anette Kwade, p. Raphael Schreiber i p. Constanze Möller.

Głównym celem wizyty nauczycieli było omówienie razem z germanistkami I LO -  panią Wicedyrektor Jolantą Ratajczyk i p. Magdaleną Marchwacką programu projektu, jaki młodzież niemiecka i polska będzie realizować w Ostrzeszowie w dniach 16-21.10.2017. Niektórzy z naszych gości byli w naszym mieście po raz pierwszy. Nauczyciele z obu szkół przedstawili Panu Wicestaroście Adamowi Mickiewiczowi plany związane z najbliższymi projektami, a Pan Wicestarosta  przedstawił im najważniejsze informacje na temat powiatu i miasta. Ponadto goście zwiedzili miasto, Muzeum Regionalne w Ostrzeszowie, basztę i  klasztor. Zarówno wizyta nauczycieli, która była jednocześnie seminarium  przygotowawczym, jak i wymiana uczniów, która odbędzie się w październiku, będą możliwe dzięki dofinansowaniu, jakie pozyskały germanistki z I LO od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (Deutsch- Polnisches Jugendwerk)

 

Złoty Jubileusz Absolwentów rocznika 1967'

  W scenariuszu Jubileuszowego spotkania, które odbyło się 9. września, przewidziano kolejno: światełko pamięci zmarłym profesorom i absolwentom, okolicznościową mszę świętą w klasztorku, spotkanie z Dyrektorem I LO w auli liceum i spacer po szkole, przyjęcie okolicznościowe w lokalu „Dworek”.
Spotkanie absolwentów po latach to utrwalona tradycja w I LO, która wyraża potrzebę więzi byłych uczniów ze szkołą, gdzie składali najważniejszy egzamin w życiu, bo egzamin maturalny.
Z uwagą Jubilaci wysłuchali perfekcyjnie przygotowanej i zaprezentowanej współczesnej oferty edukacyjnej I LO przedstawionej przez dyrektora, p. Michała Błocha.
Jubilaci na każdym kroku i w każdy możliwy sposób podkreślali dumę,iż są absolwentami I LO, a w życzeniach dominowało to, aby Ich liceum na zawsze pozostało „Kuźnią inteligencji”, a przez mieszkańców grodu było nazywane – jak dotąd – Ostrzeszowską Sorboną!
- Maturzyści ’67 -