Olimpiady

 

 

 

 

 

NAZWA OLIMPIADY

ETAP szkolny

ETAP okręgowy

ETAP centralny

opiekun

1.

XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Uczniowie ID, IE, IID.

B.Kulawinek

Bartosz Kulawinek – tytuł laureata

 

 Przemysław Kiereta

2.

XIII edycja Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

Szczecin

uczestniczyło 23 uczniów

 

Patryk Jędrowiak

Jakub Szewczyk

 

-

 

Kamila Maj

3.

XXXIII Olimpiada Języka Niemieckiego

Na podstawie przeprowadzonego testu w szkole  do  etapu II zakwalifikowała się Marta Krzywańska

Marta Krzywańska etap ustny

-

Honorata Nowińska

4.

XLI Olimpiada Języka Rosyjskiego

Na podstawie przeprowadzonego testu w szkole do  eliminacji okręgowych zakwalifikowało się 5 uczniów

1 miejsce Marcelina Bochyńska

 

 

Marcelina Bochyńska - finalistka

 

 

8 miejsce Hanna Haratasz,

udział : Marcelina Paulina Łusiakowska, Aleksandra Małolepsza i Karolina Skrobańska

 

 

Irena Klimek-Piastowska

5.

XVI Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Udział w etapie szkolnym- 4 uczniów. Do zawodów okręgowych zakwalifikował się Hubert Mądry

 

Hubert Mądry zakwalifikował się do etapu ustnego

-

 

 

Kamila Maj

6.

LI Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym

w zawodach szkolnych uczestniczyło 18 uczniów.

 

Patryk Jędrowiak, Hubert Mądry

 

 

 

 

-

 

 

 

Kamila Maj

7.

VIII edycja Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

W zawodach szkolnych uczestniczyło 20 uczniów.

Etap okręgowy

Bartosz Kulawinek, Jakub Adamski

Bartosz Kulawinek

XVII miejsce

 

 siostra Halina Miner

8.

X Olimpiada Wiedzy

o Regionie i Przedsiębiorczości

Uczestniczyło 21 uczniów.

Do zawodów wojewódzkich – II etap zakwalifikowali się H. Mądry

R.Sokaluk

 

Finaliści:

H. Mądry

R.Sokaluk- wyróżniony w kategorii : Oryginalny temat pracy

 

 

 Ewa Kupczyk

9.

XXVII Olimpiada Języka Łacińskiego

Uczestniczyło 9 uczniów, którzy zakwalifikowali się do II etapu

W II etapie wzięło

udział 9 osób.

P.Szkopek- I m tytuł laureata

Hełka Remigiusz – III m. i tytuł laureata

V miejsce i tytuł finalisty etapu okręgowego - Marta Kowalczyk i Martyna Szymańska
VI miejsce i tytuł finalisty etapu okręgowego -
Katarzyna Godyla

Marta Maj, Beata Malinowska, Miłosz Skorupski; Kamil Kusiński

 

Przemysław Szkopek – awans do etapu centralnego

 

 

 

 Karolina Szybka -Kmiecik

10.

XX Olimpiada Teologii Katolickiej

w etapie szkolnym wzięło udział 32 uczniów.

 

Etap diecezjalny

Kinga Tekieli

Marcel Błoch

 

 

Halina Miner

 

Hubert Mądry

 

 

Ks. Daniel Zarębski

11.

XXIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Uczestniczyło 16 uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się 3 uczniów.

Udział w II etapie zawodów:

Mądry Hubert

Polus Axel

Nowak Mateusz

-

 

Ewa Kupczyk

12.

V Olimpiada Przedsiębiorczości

Do eliminacji okręgowych zakwalifikował się 1 uczeń – Hubert Mądry

 

Hubert Mądry

-

 

Ewa Kupczyk

13.

XXXVI Olimpiada Historyczna

praca pisemna 4 uczniów

2 prace wysłano:

Marzena Nowak

Przemysław Szkopek

 

nie zakwalifikowali się do etapu okręgowego

-

 

 

Janusz Kryś

14.

XL Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

praca pisemna 7 uczniów.

 

Zakwalifikowane prace – 5 uczniów

Mirella Więcek (etap ustny)

Martyna Szamańska

-

 

Anna Szkopek

(etap ustny):

Małgorzata Krowicka, Jagoda Płachta, Justyna Janelt

 

 

 

Małgorzata Domagalska

Paulina Janiszewska

 

 

Maria Sikora

15.

VII edycja Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

Pułtusk

w zawodach szkolnych brało udział 12 uczniów. Nie zakwalifikowano uczniów do zawodów okręgowych

-

-

 

 

Kamila Maj

16.

 

XXXIV Olimpiada Języka Angielskiego

Uczniowie nie zakwalifikowali się do zawodów okręgowych

-

-

Nauczyciele j. angielskiego

 

                                                                               KONKURSY

1

Konkurs „Salamandra –Natura 2000”

15 uczniów

Do etapu ponadwojewódzkiego zakwalifikował się Bartosz Kulawinek

 

 

Przemysław Kiereta

2

VI Ogólnopolski  Konkurs Literacki im. Jana Kasprowicza

-

-

I m. Wojciech Adamski

 

Małgorzata Domagalska

Natalia Gałka;

Roksana Reitzig

Beata Niełacna-Boruta

3

Konkurs Historyczny Starosty Ostrzeszowskiego pt. „Moja rodzina w latach II wojny światowej

Witold Prusinkiewicz

Artur Studziański

 

 

-

Witold Prusinkiewicz – I miejsce

Artur Studziański – III miejsce

 

Janusz Kryś

 

Agnieszka Konieczna

 

 

-

-

 

Kamila Maj

4

IV Konkurs Wiedzy o Antyku

Przemysław Szkopek

Natalia Gałka

Weronika Gąsiorek

Zuzanna Chruścik

Małgorzata Przybył

Awans do finałowego etapu

Przemysław Szkopek

Natalia Gałka

Weronika Gąsiorek

Małgorzata Przybył

Weronika Gąsiorek

 

Karolina Szybka-Kmiecik, Kamila Maj

5

Konkurs „Moja szkoła w Unii Europejskiej”

Jassica Jakubczak

Aleksandra Zasina

Martyna Piekielna

 

-

 

 

-

 

Kamila Maj

6

Konkurs „Przybij piątkę”- kategoria fotoreportaż

Martyna Piekielna

Aleksandra Zasina

Dominik Miszkieło

-

-

 

Kamila Maj

7

Powiatowy Konkurs Plastyczny z okazji 70 rocznicy Zbrodnii Katyńskiej

-

-

I miejsce Natalia Śmiady

 

Janusz Olechnowicz

8

Powiatowy  Konkurs Matematyczny

-

-

I miejsce –  Marta Krzywańska

II miejsce – Dominika Bartnik

II miejsce – Sakulak Rafał

 

9

Konkurs Dialnet Masters

XIII miejsce w I etapie : Bogusz Odrobiński, Mateusz Rybak, Maciej Miś, Michał Drzazga

 

-

 

Michał Błoch

10

Dni Kultury Szkolnej

W kategorii wokalnej I miejsce zajął szkolny chór pod dyrekcją pana Stanisława Sztukowskiego, a II Martyna Kusza,

W kategorii instrumentalnej - zespół „Kwintet” ,w skład którego wchodzą Marcelina Bochyńska i Witold Prusinkiewcz zajął II miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kategorii rysunek/grafika - Natalia Śmiady
i Monika Kowalczyk zdobyły odpowiednio II i III miejsce

 

 

 

W kategorii malarstwo - Agnieszka Kawacka zajęła I miejsce, a Monika Biliczak została wyróżniona

 

 

 

 

 

W konkursie fotograficznym I miejsce przyznano Annie Iwańskiej

 

 

 

 

W konkursie teatrów Natalia Stawowska za monodramat pt.: „Offelia” zdobyła I miejsce

 

Martyna Kusza - wyróżnienie w kategorii: poezja śpiewana;

 

Anna Kułak, Paweł Nowicki, Natalia Stawowska - II miejsce za spektakl „Samotność stop”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Domagalska

W konkursie recytatorskim II miejsce zdobyła Magdalena Klimek, a wyróżnienie otrzymali : Magdalena Piastowska i Damian Drzewicz, Martyna Kusza i Weronika Gąsiorek

 

 

11

VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

-

-

I m. drużynowo

Weronika Gąsiorek

Magdalena Piastowska

Rafał Sokaluk

 

 

Kamila Maj

12

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Bibilijnej

 

Etap diecezjalny

Marta Kowalczyk 

Marta Jaźwiec

Marta Kowalczyk  udział w etapie

centralnym

 

 

Halina Miner

Marlena Noculak

 

-

Ks. Daniel Zarębski

13

XIX Regionalny Konkurs Gazet Szkolnych

-

-

I miejsce – redakcja „Czarno na białym” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

 

Anna Szkopek

14

Ogólnopolski Konkurs Gazet Szkolnych

-

-

VII miejsce – redakcja „Czarno na białym” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

 

Anna Szkopek

15

Diecezjalny Konkurs Fotograficzny;

 

 

 

Martyna Krawczyk

Agnieszka Duda

Dominik Miszkieło

Agnieszka Duda –Im

Dominik Miszkieło -IIIm

 

Halina Miner

16

Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Bądźmy świadkami miłości”;

 

 

-

-

Artur Walczak;- Im.

Udział : Magdalena Piastowska

 

 

Halina Miner

-

Magdalena Klimek

Ks. Daniel Zarębski

 

17.

Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II;

 

Udział w II etapie:

Artur Zmyślony

 

 

Halina Miner

 

 

18.

XXXI Konkurs Literacki Szkół Ponadgimnazjalnych „Zielone Pióra”

 

-

Wojciech Adamski – III m.

 

Małgorzata Domagalska

Magdalena Łuczak – dział

Beata Nieładna-Boruta

19.

55. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

 

Natalia Stawowska - I miejsce w kategorii: teatr jednego aktora na etapie wojewódzkim oraz awans do etapu ogólnopolskiego

 

Martyna Kusza – udział  w etapie okręgowym

 

Natalia Swatowska

 

 

 

Małgorzata Domagalska

Magdalena Klimek

-

Beata Nieładna- Borta

 

Weronika Gąsiorek-udział w etapie okręgowym

 

-

 

Maria Sikora

Magdalena Piastowska- III m w kategorii poezja śpiewana

 

-

 

Anna Szkopek

20

XXX Regionalne Prezentacje Teatrów Dzieci i Młodzieży w Kaliszu

-

-

Natalia Stawowska

wyróżnienie indywidualne

 

Małgorzata Domagalska

21

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jak kamień z serca”;

 

-

-

Magdalena Klimek-I m.;

Agnieszka Sowizdrzał-IIIm

Jagoda Kuchta- wyróżnienie

 

 

 

 

Beata Niełacna-Boruta

22

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Stanisława Czernika

-

-

Magdalena Klimek-I m.

Agnieszka Sowizdrzał-II

 

Beata Niełacna-Boruta

23

Szkolny Konkurs Poetycki

 

-

-

Witold Prusinkiewicz-Im;

Magdalena Łuczak-wyróżnienie

 

Beata Niełacna-Boruta

24

Sejm Dzieci i Młodzieży

-

-

Sylwia Krzemionowska

Filip Formalik

Remigiusz Hełka

 

Tomasz Ćwirko

25

Rejonowy Konkurs Matematyczny

-

-

Wojciech Janiak – 2m

Rafał Sokaluk – 8m.

Ryszard Kalina

26

       MIĘDZYNARODOWY  KONKURS "KANGUR  MATEMATYCZNY"- 2010

 

-

 

Wyróżnienia:

Rafał Sokaluk

Patryk Nowak

Ryszard Kalina