OSIĄGNIĘCIA  I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OSTRZESZOWIE  ROK SZKOLNY  2013/2014

OLIMPIADY  

LP.

NAZWA KONKURSU

Etapo kręgowy/

wojewódzki

Etap centralny

OPIEKUN

        1.        

 

XLV Olimpiada Języka Rosyjskiego.

Honorata Karbowa3d

Kinga Grzesiak 2d

Kinga Grzesiak 2d – tytuł finalistki

Irena Klimek-Piastowska

        2.        

XL Olimpiada Geograficzna

Mikołaj Masłowski

Mikołaj Masłowski 3a – tytuł finalisty

Dorota Daszczyk

        3.        

45 Olimpiada Wiedzy

o Polsce i Świecie Współczesnym

Kacper Podyma 3c – V m.

Tomasz Wróbel 3c

 

Kacper Podyma 3c - uczestnik

 

Kamila Maj

        4.        

40 Olimpiada Historyczna

Kacper Podyma 3c (etap ustny)

Alena Koźmińska 3c

 

 

Kamila Maj

        5.        

Olimpiada Losy Żołnierza Polskiego. Dzieje Oręża

Tomasz Wróbel 3c

 

Kamila Maj

        6.        

Olimpiada Teologii Katolickiej

Anna Woźniak  II C – VII m

Bartosz Pieprzka  I A

Monika Kmiecik   I E

 

 

 

s. Natalia Zborowska

s. Natalia Zborowska

ks. Łukasz Ciesielski

        7.        

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

Monika Kmiecik  I E

Kinga Gołdyn   III D

Sebastian Rubik  II C

Karolina Bryła  I C

 

 

 

ks. Łukasz Ciesielski

s. Natalia Zborowska

s. Natalia Zborowska

s. Natalia Zborowska

        8.        

XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

 

 

Wojciech Niwa 2d

 

 

Przemysław Kiereta

 

Konkursy 

LP.

NAZWA KONKURSU

ZAJĘTE MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO, KLASA

OPIEKUN

1.        

VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Antyku – Wydział Filologii Klasycznej UAM

Udział w etapie szkolnym

Karol Nowak Ia

Bartosz Pieprzka Ia

Michał Grzesik IIc

Katarzyna Miszczak IIc

Anna Wolska IIc

Anna Woźniak IIc

Karolina Szybka-Kmiecik

 

VII miejsce w etapie finałowym

Bartosz Pieprzka Ia

 

2.        

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jak kamień z serca”

I miejsce

Aleksandra Danielska, IA

3.        

Dni Kultury Szkolnej, kategoria: recytacja

II miejsce

Aleksandra Danielska, IA

4.        

Eliminacjach wojewódzkie 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

udział

Aleksandra Danielska, IA

5.        

Konkurs matematyczny „Koma” UW Wrocław

15 miejsce

na 142 finalistów

Maciej Piórek, klasa 3a

Jolanta Olechnowicz

6.        

Konkurs matematyczny „Koma” UW Wrocław

27 miejsce

na 142 finalistów

Bartosz Kaczmarek, klasa 3a

Jolanta Olechnowicz

7.        

Konkurs matematyczny UW Wrocław „Koma”

83 miejsce

na 142 finalistów

Karolina Koszmider, klasa 2a

Mirosław Drabczyński

8.        

Konkurs matematyczny im. Sylwestra Kaliskiego organizowany przez WAT w Warszawie.

 

Finaliści

Paulina Stempin

Bartosz Kaczmarek

Mikołaj Masłowski

J.Olechnowicz

9.        

Konkurs matematyczny „Pangea” organizowany przez Meridian İnternational School / Koordynator Pangea, Warszawa, Ursynów

finaliści

Mikołaj Masłowski– 3a

Bartosz Kaczmarek

Mateusz Cegiełka –2a

Dawid Drapiewski

Karolina Koszmider

Paulina Pilarska

Justyna Skrobańska

Sławomir Zadka

Elżbieta Jeżewska –1a

Bartosz Pieprzka

Maksymilian Szczepkowski

 

J.Olechnowicz

M. Drabczyński

10.     

Rejonowy Konkurs Matematyczny Południowej Wielkopolski,

ODN Kalisz

1 miejsce

8 miejsce

Bartosz  Pieprzka z kl. 1a

Justyna Skrobańska z kl. 2a

J.Olechnowicz

M.Drabczyński

11.     

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

Net Masters

Etap szkolny-kl.2b

 

Moryksiewicz Mikołaj Przybył Piotr   Skrobacz Beniamin

G.Szałkowski

12.     

ANIM@KCJA 2014

MDK  Białystok

Etap szkolny

Justyna Drzewiecka-1c

Michał Błoch

13.     

Konkurs Pieśni Patriotycznych w ramach ogólnopolskiego programu NARODOWEGO CENTRUM KULTURY w zakresie rozwoju chórów szkolnych „ŚPIEWAJĄCA POLSKA”

I LO Ostrów Wlkp

 

 

ZŁOTE PASMO Z WYRÓŻNIENIEM (najlepszy chór regionu Południowej Wielkopolski)

 

 

 

 

 

 

Stanisław Sztukowski

 

14.     

Dni Kultury Szkolnej (kat. estradowa)

I miejsce

I miejsce

Zespół wokalny

Zespół muzyczny „Strings Curie”

15.     

JA NA RYNKU PRACY-

etap wojewódzki

II miejsce

III miejsce

Kinga Osiecka, 2d

Aleksandra Mazur

 

Dorota Kusiak

16.     

XI I Regionalne Zawody Chemiczne - Krotoszyn

III miejsce

Monika Bochm 3d

Róża Woryma

17.     

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Udział w finale

Weronika Nawrot

s. Natalia Zborowska

ks. Łukasz Ciesielski

18.     

Powiatowy Konkurs Wiedzy
o Krajach Niemieckojęzycznych - Oleśnica

I miejsce

Sebastian Rubik II c

Karol Nowak I a

Małgorzata Urban

19.     

Konkurs Zeige Dein Talent pod Patronatem Generalnego Konsulatu Niemiec we Wrocławiu i Instytutu Goethego w Krakowie dla uczniów woj.dolnośląskiego

i woj. ościennych zorganizowany przez  Związek Nauczycieli Języka Niemieckiego

 

I miejsce (piosenka)

Wyróżnienie(recytacja)

Aleksandra Danielska

Justyna Drzewiecka

Magdalena Marchwacka

20.     

Półfinał regionalny XIV edycji konkursu Pokaż nam język organizowanego przez WSB we Wrocławiu

udział

Marta Lotka,

Aleksandra Danielska

Roksana Drzazga

Tomasz Ćwirko

21.     

VII Konkurs Tłumaczeniowy Ziemi Kaliskiej organizowany przez ZFA WPiA UAM w Kaliszu

III wyróżnienie (VI miejsce)

Marta Lotka

Tomasz Ćwirko

22.     

Powiatowy Konkurs w Zakresie Wiedzy Gramatyczno-Leksykalnej Języka Angielskiego

I miejsce

III miejsce

IV miejsce

Weronika Matysik

Hanna Drzazga

Katarzyna Dukiewicz i Jakub Mamys

Mariusz Grzęda

23.     

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

I miejsce

Aleksandra Danielska

Tomasz Ćwirko

24.     

– Angloscrabble 2 (zawody powiatowe)

I miejsce

Hanna Drzazga i Marta Maciejewska

Anna Mamys

25.     

Wielkopolski Konkurs Historyczny Legiony Polskie
w latach 1914-18.

VII miejsce

Cezary Grzesik,

Bartłomiej Matys,

Konrad Kowalczyk

Janusz Kryś

26.     

II Turniej debat osfordzkich „Zrozumieć historię” UAM Poznań

udział

Marcin Pluta

Jakub Palacz

Bogusław Matysik

Kacper Podyma

 

 

 

 

 

Kamila Maj

 

27.     

II Mistrzostwa Debat Oksfordzkich - UAM Poznań

udział

Marcin Pluta

Jakub Palacz

Mikołaj Masłowski

Kacper Podyma

28.     

Wielkopolski Konkurs – CO mogę zrobić dla środowiska? Jak żyć
w demokratycznym państwie?” SIĘ , ODN Kalisz

Udział w finale

Kacper Podyma

Ewelina Wawrzyniak

29.     

Eliminacjach wojewódzkie 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Udział

Ewelina Wawrzyniak

 

Anna Szkopek

30.     

Dni Kultury Szkolnej

Konkurs powiatowy

I miejsce

wyróżnienie

Justyna Drzewiecka

Danuta Słupianek

 

 

 

Beata Niełacna-Boruta

31.     

Eliminacjach wojewódzkie 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

wyróżnienie

Danuta Słupianek

32.     

Powiatowy Konkurs na felieton „10 lat w Unii Europejskiej”

I miejsce

Marta Gellert

 

Małgorzata Pelka

Anna Szkopek

 

Małgorzata Domagalska

 

Sportowe 

 

lp

DATA

MIEJSCE KONKURSU/

OLIMPIADY

NAZWA KONKURSU

ZAJĘTE MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO, KLASA

OPIEKUN

    1.        

 

27.09.2013r.

 

 

 

 

 

Stadion OSIR Ostrzeszów

Powiatowe zawody indywidualne w lekkoatletyce

 

Reprezentacja szkoły -        18 chłopców, 15 dziewcząt

Bogumiła Alcer, Marek Harabasz

    2.        

 

 

1.10.2013r.

 

 

 

 

Stadion  Ostrów Wlkp.

Rejonowe zawody indywidualne w lekkoatletyce

 

Reprezentacja szkoły i powiatu- 18 chłopców, 15 dziewcząt

Bogumiła Alcer, Marek Harabasz

    3.        

 

 

8.10.2013r.

 

 

 

 

TS OLIMPIA

Poznań

Finał wojewódzki w zawodach indywidualnych w lekkoatletyce

V msc. -110m.ppł.

XIImsc.-pchnięcie kulą

Hubert Duś IIIA

Monika Wieczorek IB

Marek Harabasz

    4.        

 

30.10.2013r.

 

Pływalnia Oceanik Ostrzeszów

Powiatowe zawody w pływaniu drużynowym

Imsc.

Reprezentacja szkoły -10 osobowa sztafeta(5 chłopców, 5 dziewcząt)

Łukasz Klósak

    5.        

15.11.2013r.

Termy maltańskie Poznań

Finał wojewódzki w zawodach w pływaniu drużynowym

udział

Reprezentacja szkoły i powiatu -10 osobowa sztafeta(5 chłopców, 5 dziewcząt)

Łukasz Klósak

    6.        

6.11.2013r.

Kraszewice

X Uliczne Sztafetowe Biegi z okazji 95-lecia Odzyskania Niepodległości

IIImsc.

Reprezentacja szkoły -10 osobowa sztafeta(5 chłopców, 5 dziewcząt)

Łukasz Klósak

    7.        

25.11.2013r.

Hala Gimnazjum nr2. Ostrzeszów

Powiatowe zawody w halowej piłce nożnej

IImsc.

Reprezentacja szkoły -10 osobowa

Bogumiła Alcer

    8.        

19.11.2013r.

ZSnr1 Ostrzeszów

Powiatowe zawody drużynowe w tenisie stołowym

 

Reprezentacja szkoły – 3 chłopców, 3 dziewczęta

Łukasz Klósak

    9.        

9.01.2014r.

SPnr2 Ostrzeszów

Powiatowe zawody w szachach drużynowych

Imsc.

Reprezentacja szkoły – 3 chłopców, 2 dziewczyny

Marek Harabasz

      10.     

29.01.2014r.

Zbąszyń Wlkp.

Finał wojewódzki w szachach drużynowych

udział

Reprezentacja szkoły  i powiatu– 2 chłopców, 2 dziewczyny

Marek Harabasz

      11.     

 

Krotoszyn

X Jubileuszowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Starosty Krotoszyńskiego

Imsc.

Reprezentacja szkoły- 10 chłopców

Dariusz Szczepaniak

      12.     

 

Ostrzeszów, ILO

Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt

Imsc.

Reprezentacja szkoły-8 dziewcząt

Bogumiła Alcer

      13.     

 

Ostrzeszów, ZSPnr2

Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej chłopców

IIImsc.

Reprezentacja szkoły-8 chłopców

Bogumiła Alcer

      14.     

 

Kalisz

Finał rejonu wpiłce siatkowej

dziewcząt

Vmsc

Reprezentacja szkoły-8 dziewcząt

Bogumiła Alcer

      15.     

 

Kalisz

Finał rejonu w Plażowej piłce siatkowej

VI-VIIImsc.

Marcjanna Bacik, Izabela Fita

Bogumiła Alcer

      16.     

 

Ostrzeszów

50. Cross Ostrzeszowski

VI

Reprezentacja szkoły

Bogumiła AlcerMarek Harabasz

      17.     

 

Kalisz

Finał Rejonu w aerobiku grupowym

IImsc.

Reprezentacja szkoły – 9 dziewcząt

Bogumiła Alcer

      18.     

 

Poznań

Finał Wojewódzki w aerobiku grupowym

IIImsc.

Reprezentacja szkoły – 9 dziewcząt

Bogumiła Alcer

      19.     

 

Jarocin

XIV Wielkopolski Turniej w aerobiku grupowym

Imsc.

Reprezentacja szkoły – 9 dziewcząt

Bogumiła Alcer

      20.     

 

Żerków

Finał Wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych

udział

Hyla Anna, Weronika Matysik, Pluta Marcin, Zawierucha Jarosław

Bogumiła Alcer

Marek Harabasz

      21.     

 

Poznań

Finał Wojewódzki w sztafetowych biegach na orientację dziewcząt

IIImsc.

(brązowy medal)

Marcjanna Bacik, Noemi Iwańska, Jagoda Sztucka, Zuzanna Harabasz

 

Marek Harabasz

      22.     

 

Poznań

Finał Wojewódzki w sztafetowych biegach na orientację chłopców

Imsc. (złoty medal)

Marcin Pluta, Michał Jarczak, Jakub Dominik, Jarosław Zawierucha

 

Marek Harabasz