OSIĄGNIĘCIA  I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OSTRZESZOWIE  ROK SZKOLNY  2014/2015

OLIMPIADY  

LP.

NAZWA OLIMPIADY

Imię I nazwisko

osiągnięcie

OPIEKUN

1.

XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

 

Wojciech Niwa 3d

Tytuł finalista etapu centralnego

 

Przemysław Kiereta

Kinga Grzesiak3d

udział w eliminacjach okręgowych

Anna Kosmala 2d

udział w eliminacjach okręgowych

2.

XXV Olimpiada Teologii Katolickiej

Anna Woźniak III C

Tytuł finalistki etapu centralnego

Natalia Zborowska

Bartosz Pieprzka II A

Udział w eliminacjach diecezjalnych

Klaudia Grech II C

Udział w etapie diecezjalnym

3.

XLVI Olimpia da Języka Rosyjskiego

Wiktoria Bystra 2d

udział w eliminacjach okręgowych

Irena Klimek-Piastowska

Mateusz Muszalski 2e

 

udział w eliminacjach okręgowych

4.

XXXIII OLIMPIADA JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO

Anna Woźniak  3c

IIIm.

laureatka zawodów okręgowych

Karolina Szybka - Kmiecik

 

Katarzyna Mieszczak3c  -  udział w etapie okręgowym

udział w eliminacjach okręgowych

5.

46 Olimpiada Wiedzy

o Polsce i Świecie Współczesnym

Ryszard Janiak3c

udział w eliminacjach okręgowych

Kamila Maj

6.

41 Olimpiada Historyczna

Bartłomiej Matys2c

 

udział w eliminacjach okręgowych (etap ustny)

Janusz Kryś

7.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Weronika Franc -

11m.w eliminacjach okręgowych

Przemysław Kiereta

Dagmara Jeżewska

udział w eliminacjach okręgowych

 

 

KONKURSY 

 

LP.

NAZWA KONKURSU, organizator

ZAJĘTE MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO, KLASA

OPIEKUN

  1.  

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mediach Instytut Dziennikarstwa
Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych
Uniwersytet Warszawski

 

Laureatka etapu centralnego

Laureatka etapu wojewódzkiego V. , awans do etapu centralnego (marzec)

 

 

Marika Owczarek 2b

Anna Szkopek

Laureatki I etapu, udział w etapie wojewódzkim

Małgorzata Pelka 3c

Danuta Słupianek 2c

Kamila Maj

  1.  

V Mistrzostwa Polski w szybkim pisaniu na klawiaturze.
Tychy, listopad 2014r

Pierwsza 30 w Polsce (sklasyfikowanych zostało tylko 10 pierwszych osób)

Michał Mielcarek, Mikołaj Wojciechowski (obaj 2b), Jarosław Zawierucha (2a)

Michał Błoch

  1.  

English High Flier

Łowcy Talentów Jersz

I m. w województwie – laureat , 26 m. w Polsce

Wojciech Niwa 3d

Mariusz Grzęda

  1.  

VI Konkurs recytatorski prozy, poezji niemieckiej we Wrocławiu – Instytut Austriacki

II miejsce

Katarzyna  Piechota kl I, Aleksandra Bator kl. I

Małgorzata Marcinkowska-Urban

  1.  

Ogólnopolski konkurs piosenki świątecznej (niemieckiej) - Instytut Austriacki

 

III miejsce

Katarzyna  Piechota kl I, Aleksandra Bator kl. I

Małgorzata Marcinkowska-Urban

  1.  

Regionalny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – Powiatowe Centrum  Edukacji i Kultury – Oleśnica

 

 

 

III

Jacek Dębek – kl.

Sebastian Rubik – kl.III c

Małgorzata Marcinkowska-Urban

  1.  

Ogólnopolski konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych –

Turbolandeskunde – Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Poznań

I w etapie szkolnym i udział w rejonie w Poznaniu

Damian Kurowski – kl. II a

Karol Nowak – kl. II a

Szymon Krzywański – kl. IIa

Małgorzata Marcinkowska-Urban

  1.  

 

III Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronach

I LO

I

II

III

Agata Cegiełka I A

Martyna Kasperska I C

Emilia Mucha I C

 

s. Natalia Zborowska

Elżbieta Bysiewicz

  1.  

VII Konkurs Tłumaczeniowy w Kaliszu. Zakład Filologii Angielskiej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu

 

II wyróżnienie (V m.)

 

Martyna Kasperska1c

 

Anna Mamys

  1.  

V Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

II miejsce

A.Bator

K.Piechota

Natalia Świstak-Trawińska

  1.  

Konkurs Talentów „Zeige Dein Talent”pod patronatem Generalnego Konsula Niemiec we Wrocławiu i Instytutu Goethego w Krakowie

I miejsce

II miejsce

Amelia Bednarek

Daria Karwacka

Robert Kiczke

Magdalena Marchwacka

  1.  

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny WAT im Sylwestra Kaliskiego

Udział w finale

Justyna Skrobańska, IIIa

Michał Krawczyk, IIa

M. Drabczyński

J. Olechnowicz

  1.  

Okręgowy Konkurs Matematyczny, ODN Kalisz

I (poz. podstawowy)

IV (poz. rozszerzony)

Agata Stempin, IB

Bartosz Pieprzka, IIA

R. Kalina

J. Olechnowicz

  1.  

XIX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Civitas Christiana

Udział etapie diecezjalnym

Weronika Nawrot II E

Justyna Drzewiecka II C

Monika Dubiel II C

ks. Łukasz Ciesielski

s. Natalia Zborowska

s. Natalia Zborowska

 

  1.  

VI Międzynarodowy Konkurs Artystyczny

im. Wł. Pietrzaka w Turku

Civitas Christiana

II miejsce w edycji recytatorskiej

Lidia Kałużny 2b

s. Natalia Zborowska

 

  1.  

XIII Regionalne Zawody Chemiczne  w Krotoszynie

II m.

Ewa Woziwodzka, kl.IIId

Róża Woryma

  1.  

YPEF-Młodzież w Lasach Europy

Etap regionalny

udział

Monika Kmiecik

Samanta Polarczyk

Katarzyna Graf

Dorota Daszczyk

  1.  

III Turniej Debat Oksfordzkich „Zrozumieć historię”

IPN Poznań, WNPiD UAM w Poznaniu

udział

Małgorzata Pelka 3c

Justyna Drzewiecka 2c

Bartłomiej Matys 2c

Konrad Kordylasiński 1c

Kamila Maj

  1.  

III Mistrzostwa Polski Debat Osfordzkich

 

udział

Małgorzata Pelka 3c

Justyna Drzewiecka 2c

Bartłomiej Matys 2c

Konrad Kordylasiński 1c

Kamila Maj

  1.  

Regionalny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskich

Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Kaliszu

Laureaci etapu szkolnego, udział w etapie regionalnym

Zuzanna Chudek1c

Konrad Kordylasiński 1c

Maciej Wajerowski  1c

 

Kamila Maj

  1.  

Konkurs Pieśni Patriotycznych w ramach ogólnopolskiego programu NARODOWEGO CENTRUM KULTURY w zakresie rozwoju chórów szkolnych „ŚPIEWAJĄCA POLSKA”

regionalny

„ZŁOTE PASMO z wyróżnieniem

chór

Stanisław Sztukowski

  1.  

Konkurs kolęd i pastorałek młodzieży powiatu ostrzeszowskiego

powiatowy

1 miejsce zespół wokalny

 

Aleksandra Danielska

Zuzanna Janiszewska

Julia Skrobek

 

Stanisław Sztukowski

  1.  

Dni Kultury Szkolnej

kat. instrumentalna

powiatowy

1 miejsce zespół instrumentalny

 

Małgorzata Pelka

Amelia Bednarek

Wiktoria Leszkiewicz

Klaudia Cyjak

Estera Ates

Agata Stelmach

Danuta Słupianek

Klaudia Biel

Justyna Drzewiecka

Przemysław Drzewicz

Ryszard Janiak

Kamil Fabisz

Stanisław Sztukowski

  1.  

Dni Kultury Szkolnej

kat. wokalna

powiatowy

1 miejsce zespół wokalny

 

Aleksandra Danielska

Zuzanna Janiszewska

Julia Skrobek

 

Stanisław Sztukowski

  1.  

Dni Kultury Szkolnej

w kategorii recytacji

wyróżnienie

Danuta Słupianek

Beata Niełacna-Boruta

  1.  

Dni Kultury Szkolnej

w kategorii teatralnej

I miejsce

"Curie Teatralnie"

J.Drzewiecka, O.Błażejewska, M.Bartnik, K.Grech, D.Słupianek, K.Graf, W.Bystra, B.Matys, K.Kowalczyk, K.Klajnert, J.Dominik, C.Grzesik

Beata Niełacna-Boruta

  1.  

Dni Kultury Szkolnej

Kat. plastyczna

I miejsce

Szymon Wajerowski

Janusz Olechnowicz

  1.  

OKE

w kategorii recytacji

Etap regionalny

wyróznienie

Justyna Drzewiecka

Beata Niełacna-Boruta

  1.  

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Piórem malowane”

organizowany przez MDK w Krakowie

III miejsce

MARTYNA KASPERSKA

IC

Małgorzata Domagalska

  1.  

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Towarzystwo Kultury Teatralnej

 

wyróżnienie

(etap wojewódzki)

DARIA KARWACKA

IC

KONRAD KORDYLASIŃSKI

IC

Małgorzata Domagalska

  1.  

Dni Kultury Szkolnej

(turniej recytatorski)

Ostrzeszowskie Centrum Kultury

I miejsce

KONRAD KORDYLASIŃSKI

IC

Małgorzata Domagalska

  1.  

Dni Kultury Szkolnej

(turniej recytatorski)

Ostrzeszowskie Centrum Kultury

II miejsce

DARIA KARWACKA

IC

Małgorzata Domagalska

 


Sportowe

 

 

Lp

MIEJSCE KONKURSU/

OLIMPIADY

NAZWA KONKURSU

ZAJĘTE MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO, KLASA

OPIEKUN

                   1. 

OSiR Ostrzeszów

Licealiada - Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej LA

Imsc. Skok w dal

Imsc. 800m

Iimsc.skok w dal

IIImsc. W pchnięciu kulą

IIImsc. 1500m.

Iimsc. W skoku wzwyż

IIImsc. Skok wzwyż

IImsc.skok w dal

IIImsc.skok w dal

IImsc. Sztafety 4x100 chłopców

 

IImsc. Sztafety 4x100 dziewcząt

Monika Wieczorek

Paulina Rybczyńska 

Cieślak Sandra

Śmiatacz Katarzyna

 

Weronika Nawrot

Grzesik Monika

 

Artur Lubryka

Filip Przybyłek

Mikołaj Jakubczak

(Kala Maciej, Jerzewski Robert, Filip Przybyłek, Mikołaj Jakóbczak)

(Wojtasik Karolina, Chowańska Estera, Rybczyńska Paulina, Wieczorek Monika)

 

Bogumiła Alcer

Marek Harabasz

       2.        

Boisko KS STAL Ostrów Wielkopolski

Licealiada - Mistrzostwa Rejonu w Indywidualnej LA

I msc. sztafeta 4x100 chłopców

 

IImsc.skok w dal

IIImsc. 100m.

IIImsc. Skok w dal

IX msc. skok wzwyż

IX-X msc. skok wzwyż

Kala Maciej, Jerzewski Robert, Filip Przybyłek, Mikopłaj Jakóbczak

Mikołaj Jakóbczak

Maciej Kala

Monika Wieczorek

Monika Grzesik

Lubryka Artur

Marek Harabasz

       3.        

Stadion TS OLIMPIA Poznań

Licealiada – Finał Wojewódzki w Indywidualnej LA

IIImsc. Brązowy medal w sztafecie 4x100m chłopców

V msc. skok w dal

VIImsc. Skok w dal

VIII-Xmsc. 100m

(Kala Maciej, Jerzewski Robert, Filip Przybyłek, Mikopłaj Jakóbczak)

Mikołaj Jakóbczak

Monika Wieczorek

Kala Maciej

Marek Harabasz

       4.        

Gimnazjum nr2 Ostrzeszów

Licealiada - Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie drużynowym Dziewcząt

Licealiada - Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie drużynowym Chłopców

Imsc

 

 

IIImsc.

Zuzanna Chudek, Odrobińska Magdalena

 

Kajetan Banasiak, Jakub Krawczyk, Mateusz Sokół

Bogumiła Alcer

 

      5.        

OSiR Ostrzeszów

Licealiada - Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Drużynowym

Imsc.

Drużyna 10cio osobowa(5 dziewcząt+5chłopców)

Bogumiła Alcer

 

      6.        

Poznań –Termy Maltańskie

Licealiada – Finał Wojewódzki w Pływaniu Drużynowym

24msc

Drużyna 10cio osobowa(5 dziewcząt+5chłopców)

Bogumiła Alcer

 

      7.        

ZSnr1 - Ostrzeszów

Licealiada – Mistrzodtwa Powiatu w

IIImsc

Reprezentacja szkoły

Dariusz Szczepaniak

      8.        

Poznań

Licealiada – Finał Wojewódzki w Badmintonie Drużynowym

IVmsc

Zuzanna Chudek, Odrobińska Magdalena

 

Bogumiła Alcer

      9.        

Gim.nr2 Ostrzeszów

Licealiada - Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku Grupowym

Imsc

Pamela Jędrzejewska, Agnieszka Nowak, Julia Jokiel, Magdalena Szmaj, Natalia Jarosz, Weronika Matysik, Maria Berezka

Bogumiła Alcer

      10.     

Pleszew

Licealiada – Finał Rejonu w Aerobiku Grupowym w

Imsc

Pamela Jędrzejewska, Agnieszka Nowak, Julia Jokiel, Magdalena Szmaj, Natalia Jarosz, Weronika Matysik, Maria Berezka

Bogumiła Alcer

      11.     

 

Licealiada –Finał Wojewódzki w Aerobiku Grupowym

IVmsc.

Pamela Jędrzejewska, Agnieszka Nowak, Julia Jokiel, Magdalena Szmaj, Natalia Jarosz, Weronika Matysik, Maria Berezka

Bogumiła Alcer

      12.     

 

XV Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym

Imsc.

Pamela Jędrzejewska, Agnieszka Nowak, Julia Jokiel, Magdalena Szmaj, Natalia Jarosz, Weronika Matysik, Maria Berezka

Bogumiła Alcer

      13.     

 

Licealiada –Mistrzostwa Powiatu w Siatkowej Piłce Plażowej dziewcząt

IImsc

Zuzanna Chudek, Daria Bacik

Marek Harabasz

      14.     

 

Licealiada –Mistrzostwa Powiatu w Siatkowej Piłce Plażowej chłopców

IIImsc

Kajetan Banasiak, Eryk Kramarczyk

Marek Harabasz

      15.     

 

Licealiada –Finał Rejonu w Siatkowej Piłce Plażowej dziewcząt

VIIImsc

Daria Bacik, Katarzyna Mazurkiewicz

Bogumiła Alcer

      16.     

 

Licealiada –Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach na Orientację dziewcząt i chłopców

Imsc. Dziewczęta

IImsc. Chłopcy

Zuzanna Harabasz, Jagoda Sztucka, Kornelia Rokita, Weronika Nawrot, Jarosław Zawierucha, Jakub Dominik, Maksymilian Szczypkowski

Marek Harabasz

      17.     

 

Licealiada –Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach na Orientację dziewcząt i chłopców

 

Zuzanna Harabasz, Jagoda Sztucka, Kornelia Rokita, Weronika Nawrot, Jarosław Zawierucha, Jakub Dominik, Maksymilian Szczypkowski

Marek Harabasz

      18.     

 

Zawody Powiatowe w Ratownictwie

Imsc

Drużyna

Klósak Łukasz

      19.     

 

Zawody Rejonowe w Ratownictwie

IImsc.

Drużyna

Klósak Łukasz