Maki 2017’ to już historia!

 

Dzisiejszego wieczoru podczas uroczystej gali w kinoteatrze rozstrzygnięto plebiscyt „Maki”, czyli uhonorowanie nauczycieli przez uczniów naszej szkoły.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że młodzież naszego liceum postanowiła w dzisiejszym głosowaniu uhonorować tytułami i przyznać statuetki następującym nauczycielom:

Panu Januszowi Krysiowi tytuł – Nauczyciel z Krainy Łagodności;

Panu Tomaszowi Ćwirko tytuł – Błyskotliwy Nowator;

Panu Mirosławowi Drabczyńskiego tytuł – Pogodny Idealista;

Panu Przemysławowi Kierecie aż trzy tytuły: Nauczyciel Perfekcjonista, Niekwestionowany Autorytet i Mistrz nad Mistrzami.

Gratulujemy serdecznie!

Inicjatorem oraz autorem scenariusza przedsięwzięcia był pan Dyrektor Michał Błoch, któremu towarzyszyły w przygotowaniach do gali panie – Beata Niełacna-Boruta oraz  Anna Szkopek, a także pan Stanisław Sztukowski oraz  młodzież ze wszystkich klas. Nad przygotowaniem przedsięwzięcia czuwały przede wszystkim uczennice – Małgorzata Bacik i Jagoda Moryksiewicz oraz Mikołaj Lipiński.

Scenariusz uroczystości inspirowany był scenariuszami z poprzednich edycji, obfitował więc w scenki kabaretowe, piosenki i układy choreograficzne będące swoistą podróżą sentymentalną do minionych już bezpowrotnie czasów. Nie sposób tu wymienić nazwiska wszystkich artystów, a także autorów filmów przygotowanych specjalnie na tę okazję oraz osób odpowiedzialnych za obsługę techniczną przedsięwzięcia. Ich wkład okazał się być nieoceniony i został odnotowany w, mającym już archiwalny, historyczny charakter, filmie oraz prezentacji multimedialnej. Warto wspomnieć, że redakcja szkolnej gazety „Czarno na Białym” przygotowała na tę okazję kolejny numer gazety
z dodatkiem specjalnym.

Swą obecnością zaszczycili nas podczas gali: Pan Lech Janicki – Starosta Ostrzeszowski, pan Adam Mickiewicz – Wicestarosta, członkowie Zarządu Rady Powiatu – pani Zofia Witkowska oraz panowie – Jan Puchała i Maksymilian Ptak, pani Marianna Powązka – przewodnicząca Rady Powiatu, a także pan Mariusz Witek – Burmistrz Ostrzeszowa. Wśród gości byli dyrektorzy gimnazjów, członkowie Rady Rodziców z panią Aliną Skrobek – przewodniczącą, a także absolwenci naszego liceum, między innymi panie Katarzyna Sikora i Adrianna Kasprzak. Na widowni zasiedli oczywiście profesorowie I LO oraz młodzież ze wszystkich klas.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości! Byliście wspaniali!