Maciej Wajerowski finalistą XLI Olimpiady Artystycznej z Historii Sztuki!

Maciej Wajerowski, uczeń klasy 3c I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie, został finalistą XLI Olimpiady Artystycznej z Historii Sztuki, której organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Eliminacje centralne odbyły się w dniach 10-13 kwietnia w Warszawie. Należy przypomnieć, iż w minionym roku szkolnym Maciej również był finalistą tejże Olimpiady!
Sukces ucznia jest tym bardziej imponujący, iż historia sztuki nie jest przedmiotem nauczanym w naszym liceum, więc osiągnął go dzięki ogromnej determinacji, ambicji i pracy własnej. Trzeba dodać, iż konkurował on z uczniami z wybitnych szkół plastycznych z całej Polski! Tytuł finalisty zagwarantował Maciejowi wymarzone 100% na  egzaminie maturalnym z historii sztuki. Opiekunem ucznia jest mgr Janusz Olechnowicz.

Gratulujemy!