Złoty Jubileusz Absolwentów rocznika 1967'

W scenariuszu Jubileuszowego spotkania, które odbyło się 9. września, przewidziano kolejno: światełko pamięci zmarłym profesorom i absolwentom, okolicznościową mszę świętą w klasztorku, spotkanie z Dyrektorem I LO w auli liceum i spacer po szkole, przyjęcie okolicznościowe w lokalu „Dworek”.
Spotkanie absolwentów po latach to utrwalona tradycja w I LO, która wyraża potrzebę więzi byłych uczniów ze szkołą, gdzie składali najważniejszy egzamin w życiu, bo egzamin maturalny.
Z uwagą Jubilaci wysłuchali perfekcyjnie przygotowanej i zaprezentowanej współczesnej oferty edukacyjnej I LO przedstawionej przez dyrektora, p. Michała Błocha.
Jubilaci na każdym kroku i w każdy możliwy sposób podkreślali dumę,iż są absolwentami I LO, a w życzeniach dominowało to, aby Ich liceum na zawsze pozostało „Kuźnią inteligencji”, a przez mieszkańców grodu było nazywane – jak dotąd – Ostrzeszowską Sorboną!
- Maturzyści ’67 -