Goście z Wittenberge

W dniach 20-22 września 2017 przebywali w I LO goście z Wittenberge.  Byli to nauczyciele ze szkoły partnerskiej Marie-Curie-Gymnasium: Dyrektor szkoły p. Andreas Giske oraz p. Anette Kwade, p. Raphael Schreiber i p. Constanze Möller.

Głównym celem wizyty nauczycieli było omówienie razem z germanistkami I LO -  panią Wicedyrektor Jolantą Ratajczyk i p. Magdaleną Marchwacką programu projektu, jaki młodzież niemiecka i polska będzie realizować w Ostrzeszowie w dniach 16-21.10.2017. Niektórzy z naszych gości byli w naszym mieście po raz pierwszy. Nauczyciele z obu szkół przedstawili Panu Wicestaroście Adamowi Mickiewiczowi plany związane z najbliższymi projektami, a Pan Wicestarosta  przedstawił im najważniejsze informacje na temat powiatu i miasta. Ponadto goście zwiedzili miasto, Muzeum Regionalne w Ostrzeszowie, basztę i  klasztor. Zarówno wizyta nauczycieli, która była jednocześnie seminarium  przygotowawczym, jak i wymiana uczniów, która odbędzie się w październiku, będą możliwe dzięki dofinansowaniu, jakie pozyskały germanistki z I LO od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (Deutsch- Polnisches Jugendwerk)