Wielki sukces I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku!

  

27 września 2017 w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się niezwykle uroczysta Gala, podczas której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia w konkursach „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. Konkurs  ustanowiony został przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, a koordynatorem i organizatorem był Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Celem Konkursu było wyróżnienie wielkopolskich szkół oraz nauczycieli kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

Podczas uroczystości wręczono Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.  Tym prestiżowym wyróżnieniem uhonorowanych zostało jedynie 8 szkół z województwa wielkopolskiego, w tym I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie! Statuetkę z rąk pani Marzeny Wodzińskiej – członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego – odebrał Dyrektor naszego Liceum– pan Michał Błoch. Warto wspomnieć, że konkurs obejmował szkoły wszystkich etapów edukacji.

Skala sukcesu jest tym większa, że nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły - Pani Anna Szkopek również otrzymała niezwykle prestiżowe wyróżnienie w kategorii „Wielkopolski Nauczyciel Roku”, znajdując się w wąskim gronie uhonorowanych 21 nauczycieli.

Wyróżnieni w Konkursie nauczyciele i dyrektorzy szkół otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody. Statuetki, które otrzymali zwycięzcy, laureaci i wyróżnieni, powstały według pomysłu Pani Marzeny Wodzińskiej. Galę, która odbyła się w wyjątkowych wnętrzach Teatru Polskiego, uświetniły występy solistów Teatru Wielkiego- Mirosława Niewiadomskiego i Kordiana Kacperskiego oraz duetu skrzypcowego 2be,  pokaz akrobatyki finalistki programu „Mam talent”, a także koncert Michała Szpaka.

Wśród zaproszonych gości był również Starosta Ostrzeszowski – pan Lech Janicki, który pogratulował Dyrektorowi, Pani Wicedyrektor Jolancie Ratajczyk i Nauczycielom naszej szkoły. Szczególne gratulacje złożył również nagrodzonej Pani Annie Szkopek.