Dzień Edukacji Narodowej

Nastrojowym, a zarazem pełnym energii, koncertem młodzież  uczciła dziś Dzień Edukacji Narodowej i tym samym wyraziła wdzięczność swoim nauczycielom oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły. Były piękne życzenia, które w imieniu uczniów złożyła przewodnicząca Rady Uczniowskiej -  Jagoda Moryksiewicz. Program miał charakter dynamicznego montażu słowno-muzyczno-tanecznego. Nie zabrakło więc występu szkolnych solistek, dziewcząt z grupy aerobicu sportowego oraz  zespołu rockowego. Z bardzo ciepłym przyjęciem spotkała się parodia tańca w energetyzującej choreografii tancerza i mima w jednej osobie. Nie zabrakło refleksyjnej prozy o tematyce szkolnej. Całość dopełniła prezentacja zdjęć ze szkolnego archiwum okraszona humorystycznym komentarzem i świetnym podkładem muzycznym. Autorkami scenariusza i reżyserkami programu były panie: Bogumiła Alcer i Maria Sikora. Gratulujemy i dziękujemy zarówno Paniom, jak i naszej wspaniałej młodzieży!

Swą obecnością zaszczycili społeczność I LO: Starosta Ostrzeszowski – pan Lech Janicki, członkowie zarządu Rady Powiatu – pani Zofia Witkowska i pan Maksymilian Ptak, przewodniczący Komisji Oświaty – pan Wojciech Bąk oraz emerytowany Dyrektor – pan Ryszard Kalina. Honorowymi gośćmi byli również emerytowani nauczyciele, których konferansjerzy przywitali szczególnie serdecznie. Nie zabrakło życzeń i kwiatów, które na ręce pana Dyrektora Michał Błocha i pani Wicedyrektor Jolanty Ratajczyk złożyli rodzice - pani Ewa Andrzejewska (przewodnicząca Rady Rodziców),  pani Agnieszka Lubiniecka oraz pan Maciej Janiszewski.

Fot: Marta Kozica, filmowanie: Filip Janiszewski – RMC.