X Dni Nauki

Jubileuszowe – X Dni Nauki

Współpraca naszej szkoły z Wydziałem Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska i Instytutem Geologii Uniwersytetu Wrocławskiego trwa już 10 lat. W piątek 13 października odbyła się już dziesiąta edycja corocznej sesji naukowej zorganizowanej z inicjatywy nauczycielki geografii – pani Doroty Daszczyk. W ramach spotkania wysłuchano dwóch wykładów – dr. hab. Henryka Marszałka prof. nadzw. UW: Od pustyni po wulkany Andów – różne oblicza Chile oraz dr Marty Prell: Minerały i kryształy w organizmie człowieka. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach: O wodzie co się chowa pod ziemią mgr. Krzysztofa Moskwy i Jak rozpoznajemy minerały dr. Wojciecha Bartza oraz mgr Anny Kukuły.

Gośćmi honorowymi sesji byli: Starosta Ostrzeszowski – pan Lech Janicki, członek Zarządu Rady Powiatu – pani Zofia Witkowska oraz były Dyrektor I LO oraz inicjator współpracy z Instytutem – pan Ryszard Kalina.

Warto dodać, że w wykładach i warsztatach uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych zaprzyjaźnionych szkół podstawowych w Ostrzeszowie – nr 1 i nr 2.

Redakcji Mediów Curie udało się przeprowadzić wywiad z prof. Henrykiem Marszałkiem – dziekanem Wydziału. Ukaże się on na łamach naszej gazety Czarno na Białym. Fragmenty będzie można przeczytać już na szkolnym Fanepage’u wkrótce.

Fot. Julia Puchała i Marta Kozica.