Gazeta szkolna

 

 

Gazeta Czarno na Białym

  Redagowana jest w naszej szkole od 1997 roku. Pomysłodawcą czasopisma  i pierwszym opiekunem redakcji był pan Michał Błoch. Obecnie zespół redakcyjny (pod czujnym okiem pani Anny Szkopek) działa niemalże jak małe przedsiębiorstwo. Oprócz redaktor naczelnej i jej zastępczyń oraz  redaktorów, gazetę tworzą  świetni informatycy czy graficy komputerowi ( mowa oczywiście o uczniach naszej szkoły!), a także tzw. Marketing, czyli członkowie zespołu zajmujący się jej sprzedażą i reklamą. Mamy również świetnych księgowych. Ponieważ gazeta ukazuje się jako regularny dwumiesięcznik, posiedzenia kolegium redakcyjnego odbywają się  raz w tygodniu. Wymiernym sukcesem naszej redakcji jest zajęcie  I miejsca w XIX i XX Regionalnym Konkursie Gazet Szkolnych  oraz VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gazet Szkolnych Forum Pismaków.