Nabór do klas pierwszych w roku 2017 - uaktualnienie

Drodzy Uczniowie Klas I !

Miło nam poinformować, że dzięki dużemu zainteresowaniu profilem medycznym ostatecznie, dzięki przychylności Organu Prowadzącego, udało się uruchomić  dwa  oddziały (klasy Ib i Id ). Wiąże się to z pewnymi przesunięciami wewnątrz klas  (dotyczy wyłącznie uczniów klas biologiczno-chemicznych).

Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły .

Do zobaczenia już 4 września!

Rekrutacja rozpoczęta

Gimnazjaliści!
Rozpoczął się czas rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Ostrzeszowie.  Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 15,  w sekretariacie naszej szkoły  (I piętro) można złożyć dokumenty rekrutacyjne. Przynieście ze sobą wypełnione podanie o przyjęcie do szkoły, kwestionariusz informacyjny, zgodę na udostępnianie wizerunku oraz na udostępnianie i przetwarzanie danych osobowych w związku z prowadzeniem rekrutacji oraz prowadzeniem dokumentacji przebiegu nauczania, kserokopię odpisu aktu urodzenia i  2 fotografie (z imieniem i nazwiskiem na odwrocie).
Propozycje klas, kalendarium naboru oraz wszystkie wyżej wymienione dokumenty i regulamin rekrutacji znajdziecie na stronie naszej szkoły:

Serdecznie zapraszamy! Czekamy na Was

Dziewczyny na medal!

W Jarocinie, jak każdego roku, odbył się już XVI Wielkopolski Turniej W Aerobiku Grupowym dla szkół ponadgimnazjalnych. Nasze dziewczęta, rywalizując z drużynami m.in. z Kalisz, Pleszewa, Ostrowa Wielkopolskiego oraz  Jarocina, i tym razem spisały się bardzo dobrze, a pokonując wszystkie zespoły wywalczyły I miejsce  i zdobyły  Złoty Medal.

Jarociński turniej jest zwieńczeniem potyczek aerobikowych na zakończenie sezonu, dlatego gratulujemy całemu zespołowi i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Maciej Wajerowski finalistą XLI Olimpiady Artystycznej z Historii Sztuki!

Maciej Wajerowski, uczeń klasy 3c I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie, został finalistą XLI Olimpiady Artystycznej z Historii Sztuki, której organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Eliminacje centralne odbyły się w dniach 10-13 kwietnia w Warszawie. Należy przypomnieć, iż w minionym roku szkolnym Maciej również był finalistą tejże Olimpiady!
Sukces ucznia jest tym bardziej imponujący, iż historia sztuki nie jest przedmiotem nauczanym w naszym liceum, więc osiągnął go dzięki ogromnej determinacji, ambicji i pracy własnej. Trzeba dodać, iż konkurował on z uczniami z wybitnych szkół plastycznych z całej Polski! Tytuł finalisty zagwarantował Maciejowi wymarzone 100% na  egzaminie maturalnym z historii sztuki. Opiekunem ucznia jest mgr Janusz Olechnowicz.

Gratulujemy!