Kolejna świetna wiadomość dotycząca egzaminów dojrzałości!
Tegoroczna Absolwentka naszej szkoły - Kaja Michalak została zakwalifikowana do udziału w konkursie "Matura na 100 Procent".
Projektowi „Matura na 100 Procent” przyświeca idea uhonorowania i nagrodzenia tych absolwentów szkół ponadpodstawowych, którzy najlepiej w kraju zdali egzaminy maturalne. Celem projektu Fundacji "Zawsze warto' przy wsparciu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jest utworzenie systemu wieloletnich stypendiów oraz nagród rzeczowych dla maturzystów, którzy osiągnęli najlepsze w kraju wyniki. Ma to być dodatkową motywacją do nauki dla młodzieży potrafiącej sprostać ponadprzeciętnym wyzwaniom edukacyjnym.
Kaja z przedmiotów podstawowych i rozszerzonych (matematyka, biologia, chemia, język angielski) uzyskała maksymalny lub bliski maksymalnego wynik.
Serdecznie gratulujemy Kai znalezienia się w gronie najlepszych maturzystów w kraju!

Uczeń naszej szkoły - Bartosz Błoch, jako jeden z jedenaściorga uczniów z całego kraju zakwalifikował się do przedsięwzięcia prowadzonego przez Instytut Pileckiego w Warszawie. W jego ramach każdy z uczestników pracuje nad projektem społeczno-historycznym, który realizowany będzie w środowisku lokalnym. Młodzieży w pracy pomagają tutorzy z Instytutu Pileckiego. Każdy pomysł jest szczegółowo analizowany i planowany.
W lipcu Bartek opisał i wysłał swój pomysł oraz wizję jego realizacji. Po przejściu tego etapu odbyła się rozmowa online z trzema pracownikami instytutu. Po kilku dniach przyszła odpowiedź o akceptacji jego kandydatury i zakwalifikowaniu na tygodniowy obóz akademii, która w tym roku odbyła się w starym pokamedulskim klasztorze nad jeziorem Wigry. Tematem tegorocznej edycji Akademii Witolda Pileckiego była „Solidarność”. Łączyła się ona z 40.rocznicą Porozumień Sierpniowych - przełomowym dla historii Polski wydarzeniem. Przez tydzień uczestnicy wspólnie ze swoimi tutorami przygotowywali się do realizacji projektów historycznych związanych z historią XX wieku, których motywem przewodnim była solidarność. W trakcie Akademii uczestnicy wzięli udział między innymi w:
▶ spotkaniach z naukowcami i działaczami społecznymi;
▶ warsztatach liderskich;
▶ warsztatach z komunikacji i promocji;
▶ warsztatach z pozyskiwania środków;
▶ warsztatach i wykładach poświęconych historii XX wieku.
W lutym 2021 roku odbędzie się trzydniowa szkoła zimowa w Warszawie. Obejmie ona szkolenia oraz ewaluację projektu realizowanego przez uczestników w okresie od września do grudnia 2020 roku.
Z dumą możemy poinformować o wynikach tegorocznego egzaminu dojrzałości w naszej szkole. Do matury przystąpiło 99 uczniów (wszyscy tegoroczni absolwenci), 93 z nich ukończyło ten egzamin z powodzeniem. Sześć osób przystąpi we wrześniu do egzaminu poprawkowego z jednego przedmiotu. Zdawalność w naszej szkole wyniosła 93,9%. Dla porównania: zdawalność w kraju - 74% (licea - 81%), Wielkopolsce - 73,9% (licea - 80,2%) a Powiecie Ostrzeszowskim - 74% (licea - 85,4%).
Gratulujemy Absolwentom, Nauczycielom oraz Rodzicom!
Mimo wielu przeciwności wszyscy daliśmy radę!
Największy SUKCES roku sportowego naszej szkoły!
Niewątpliwie, obok sukcesów sportowych, o których pisaliśmy na bieżąco, do największych należy zdobycie tytułu MISTRZA WIELKOPOLSKI przez Grupę Aerobikową. Rozgrywki sportowe wprawdzie nie zostały dokończone z powodu epidemii, ale przy klasyfikacji wzięto pod uwagę rozegrane turnieje i nasza grupa w składzie: Latoń Magdalena, Kępa Dominkia, Dukiewicz Dominika, Lizakowska Marta, Mrugalska Gabriela, Matyjak Olga, Stempin Kacper, Wesołowska Julia, Szajdak Paulina, Stasiak Nadia, Stasiak Nikola zdobyła największą ilość punktów w trzech kolejnych turniejach, i tym samym uplasowała się na I miejscu w Wielkopolsce. Podobnie zresztą, jak drużyna z ZS nr 1 w Ostrzeszowie, której serdecznie gratulujemy! W naszej grupie mieliśmy jedną maturzystkę, Magdalenę Latoń, wierzymy, że tak jak turniej poszły Magdzie zmagania maturalne, w końcu cała drużyna kibicowała. Cieszymy się tym sukcesem, ale nie wiemy, co przyniesie kolejny rok szkolny.
ŻYCZYMY WSZYSTKIM DOBRYCH WAKACJI!!!