Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że uczennica klasy II cg Paulina Marczak- laureatka kaliskiego półfinału Konkursu Recytatorskiego #PanTadeusz w finale wojewódzkim, który został dziś rozstrzygnięty w Centrum Doskonalenia w Lesznie, zdobyła II nagrodę.
To wielki sukces, gdyż rywalizowała ona z recytatorami o dużym scenicznym doświadczeniu, którzy stawiali już swoje kroki na deskach różnych teatrów.
Nasza radość jest tym większa, że uczniowie Karol Morta (zdobywca I miejsca w kaliskim półfinale) oraz Faustyna Skrobańska otrzymali wyróżnienia.
Nasi uczniowie znaleźli się w elitarnym gronie finalistów z różnych części całego województwa wielkopolskiego. W eliminacjach, które odbyły się w Ośrodkach Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Lesznie, Kaliszu, Koninie i Pile, wzięło udział ponad stu uczestników. Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, a jego główną pomysłodawczynią jest Pani Marzena Wodzińska.
Opiekunem Pauliny i Karola jest Pani Małgorzata Domagalska a Faustyny - Pani Anna Szkopek
Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie naszej szkoły: Paulina Marczak (IIcg), Karol Morta (IIIa) i Faustyna Skrobańska (IIc) wzięli udział w półfinale konkursu recytatorskiego #Pan Tadeusz, który rozstrzygnięty został na podstawie nadesłanych przez uczniów nagrań recytacji wybranych fragmentów epopei Mickiewicza w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Inicjatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a organizatorem - Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie, co gwarantuje jego wysoki poziom artystyczny. W półfinale wzięli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kaliskiego, ostrowskiego, jarocińskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego, ostrzeszowskiego i pleszewskiego. Jurorzy: Pan Jerzy Szukalski i dr Maciej Michalski docenili umiejętności naszych szkolnych recytatorów i przyznali Karolowi Morcie - I miejsce, a Paulinie Marczak - III miejsce. Oboje zostali zakwalifikowani do finału konkursu, który odbędzie się w Lesznie. Uczniowie mają też możliwość nagrać swoje wykonania w profesjonalnym studio w ODN w Kaliszu. Uhonorowanych uczniów przygotowywała Pani Małgorzata Domagalska.
Gratulujemy sukcesu i życzymy naszym mistrzom słowa powodzenia w finale konkursu!

12 listopada odbyły się rozgrywki Ligi Przedmiotowej z Fizyki w ramach projektu CYFROWA SZKOŁA Wielkopolsk@2020. Reprezentanci naszej szkoły: Kamil Witoń i Michał Więcek uplasowali się na trzecim miejscu w lidze zadaniowej online, zdobywając 17 punktów w swojej grupie. Opiekunem zespołu jest p. Grażyna Roztocka. Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy całej drużynie ligowej dalszych sukcesów w rozgrywkach grudniowych.