Kategoria:

W miniony piątek, 24 stycznia, gościliśmy pana Andrzeja Mularczyka - poetę, prozaika, felietonistę, który ukończył Politechnikę Wrocławską i pracował niegdyś w kopalni odkrywkowej. To od 1994 roku ostrzeszowianin związany przed laty z naszą szkołą i znany jej absolwentom oraz nauczycielom jako Pan Kawiarenka.

Uczniowie klasy pierwszej humanistycznej, zapoznawszy się wcześniej z twórczością pana Mularczyka, postanowili zaprosić go na spotkanie. Odbyło się ono w auli i miało charakter rozmowy inspirowanej przede wszystkim wierszami Gościa, które prowokują do refleksji o wartościach, historii, współczesności, patriotyzmie, estetyce itp.

Spotkanie prowadzili sami uczniowie, którzy czytali wiersze i zadawali pytania Poecie. Okrasili tę rozmowę refleksją przy muzyce - śpiewali piosenki poetyckie i zagrali na fortepianie. Zaprezentowali też nagrane wcześniej wypowiedzi nauczycieli, którzy zetknęli się z panem Mularczykiem i wspominali jego pobyt w naszej szkole.
Imiona prowadzących i recytatorów oraz wykonawców utworów muzycznych są w reportażu, a tu należy wspomnieć też o uczniach, którzy przygotowali uroczystość od strony technicznej. Należą do nich: Larin Abd Elaziz, Piotr Szymański i Kacper Kryś.

Oto wybrane wypowiedzi uczniów po spotkaniu z ostrzeszowskim Poetą:

Magda: Bardzo fajne spotkanie z ciekawym człowiekiem. Czas upłynął mi bardzo szybko.

Kategoria: