I LO ze srebrną odznaką w rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce!

W XXII Ogólnopolskim Rankingu Szkół Średnich Perspektywy 2020 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie z Ostrzeszowa znalazło się w klasyfikacji na 20. pozycji w Województwie Wielkopolskim i wśród trzech najlepszych liceów na terenie delegatury kaliskiej. Tym samym nasz ostrzeszowski „ogólniak” znalazł się w gronie najlepszych w kraju liceów ze znakiem wysokiej jakości, której symbolem jest srebrna tarcza.
Warto dodać, że szkoła została też sklasyfikowana na 10. miejscu wśród szkół olimpijskich w naszym województwie.
Prestiżowy ranking sporządza co roku czasopismo „Perspektywy”. W skład Kapituły konkursowej wchodzą przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz członkowie komisji Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Miejsce szkoły w rankingu określa się na podstawie trzech kryteriów:
-Wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych,
-Wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów dodatkowych,
-Sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

Jesteśmy dumni, bo nasza szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, o czym świadczy jej stała obecność w rankingu i klasyfikowanie na wysokiej pozycji.

Kategoria:

Lekcje doświadczalne na Uniwersytecie Wrocławskim z pokazami cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. W dn.7.01.2020r klasa 1 ag wzięła udział w CYRKU FIZYCZNYM pt.: „Zabawy z elektromagnetyzmem”. Zajęcia prowadził dr Bartosz Strzelczyk oraz mgr Artur Rokosa. Wyjazdy edukacyjne są pomocne w zrozumieniu praw fizyki poprzez eksperyment, budują fundament pod wiedzę teoretyczną, pozwalają uczniowi cieszyć się odkrywaniem zależności świata nas otaczającego, prowadzą do zrozumienia zjawisk zachodzących wokół nas.

Kategoria: