Kawiarenka Literacka „Wyobraźnia” - szczypta wrażeń

We wtorek 29 października 2019r. nasza szkolna biblioteka zmieniła swoje oblicze i przeistoczyła się w Kawiarenkę Literacką „Wyobraźnia”. Młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście mieli możliwość, przy filiżance kawy oraz przepysznym cieście porozmawiać na te ważkie i mniej ważkie tematy. Była to kolejna w naszym LO odsłona obchodów Święta Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmiało „WYOBRAŹ SOBIE”. Do tych słów nawiązywały także nazwy ciast - tytuły książek, które zostały zakupione w bieżącym roku kalendarzowym do naszej biblioteki. Odwiedzający nas mieli więc możliwość skosztowania niezwykle barwnego Raju czy też Żmijowiska. Nie zabrakło także ciast "kobiecych", cieszących się dużym powodzeniem wśród męskiej części "biesiadujących", bo któż nie chciałby wypić filiżanki kawy w towarzystwie Płatków na wietrze. Nie mniejszym zainteresowaniem obdarzona została Duma i uprzedzenie. Dzień ten, jak co roku, uznajemy za niezwykle udany. Smakowity aromat kawy oraz ciast unoszący się po szkole i docierający nawet do jej najodleglejszych zakamarków przyciągnął wiele osób.
Kawiarenka Literacka przeżywała prawdziwe oblężenie. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup książek zaproponowanych przez uczniów i nauczycieli. Lista propozycji została już otwarta…
Wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły dziękuję za zaangażowanie.

Kategoria: