ul. Zamkowa 21
63-500 Ostrzeszów

+48 627 320 710
lo1@lo1.ostrzeszow.pl

„Człowiek w innych ludziach to właśnie jest dusza ludzka”(Borys Pasternak) Tymi słowami zwrócił się do Pani profesor Ireny Klimek-Piastowskiej w imieniu całego grona pedagogicznego Pan Dyrektor Michał Błoch, dziękując za pełną poświęcenia wieloletnią pracę w naszej szkole.
Pani Profesor zdecydowała w tym roku o przejściu na emeryturę. Przez 40 lat wychowała i kształciła wiele pokoleń uczniów, była troskliwą wychowawczynią, wspaniałą nauczycielką języka rosyjskiego, opiekunką licznych finalistów i laureatów Olimpiady Języka Rosyjskiego, inicjatorką wymiany polsko-litewskiej, autorką wielu projektow edukacyjnych oraz pomysłodawczynią innych przedsięwzięć na rzecz całej społeczności szkolnej, mentorką, autorytetem i, można rzec, ikoną szkoły. Do podziękowań przyłączyła się młodzież - przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz członek Prezydium Rady Rodziców - pan Andrzej Manikowski.
Super User
Pan profesor Stanisław Stawski – Wybitny Absolwent, Nauczyciel, Wychowawca wielu pokoleń uczniów naszego liceum, dla wielu z nich także Druh komendant.
Uczeń klasy 2c – Bartosz Błoch - uczynił pana Stawskiego bohaterem swojego reportażu pt:”Nie chcę być legendą, ale muszę.” Film jest efektem uczestnictwa Bartosza w projekcie pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytutu Pileckiego. Życzymy miłych wrażeń podczas oglądania!
Super User
Dzisiaj kończymy cykl recenzji, przygotowanych przez Panią Halinę Więcek. Za wszystkie teksty i autorskie zdjęcia serdecznie dziękujemy!!! Zachęcamy do odwiedzania blogu, gdzie znajdują się wszystkie recenzowane tytuły: https://ksiazkihaliny.blogspot.com/
Kryminał „Urodziny” wydany nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka, który swoją premierę miał 6 maja, będący początkiem nowej serii kryminalnej autorstwa Carol Wyer, zatytułowanej - Natalie Ward. Świetna powieść kryminalna z mocną fabułą i wiarygodnymi postaciami. Cały czas utrzymywała mnie w stanie nieustannego napięcia i zwodziła zwrotami akcji.
Czy może być większa tragedia dla rodzica, gdy zawozi swoje pięcioletnie dziecko na przyjęcie urodzinowe do koleżanki, a gdy po nie wraca, okazuje się, że zaginęło i nikt nie wie, co się z nim stało?
W ostatnim okresie przeczytałam kilka książek o zaginięciach, także o zaginięciach dzieci. Moim zdaniem w tym roku, to jest bardzo popularny temat. Jednak ta książka wydała mi się zupełnie inna. Inny punkt widzenia niż „moje dziecko zginęło”. To bardzo dobry kryminał, jeden z lepszych, które ostatnio przeczytałam.
 
Super User
Poniedziałkowy poranek, jak zwykle z recenzją przygotowaną przez Panią Halinę Więcek.
Zapraszam do przeczytania recenzji książki Agaty Suchockiej „Pianissimo”, której premiera miała miejsce 13 kwietnia a wydana została nakładem Wydawnictwa Videograf. Tym razem literatura skierowana dla dojrzałego czytelnika. Całość recenzji do przeczytania na blogu Pani Haliny.
 
Elżbieta Bysiewicz
27 maja (czwartek) odbędzie się kolejny Maraton Wykładowy z Deltą - czyli seria krótkich, ale bardzo ciekawych i trzymających w napięciu poznawczym wykładów z matematyki, informatyki, fizyki i astronomii.
 
Program znajduje się na stronie: https://www.mimuw.edu.pl/maraton2021
 
Link https://www.youtube.com/watch?v=8XjO-i1YNdI do transmisji na żywo: 27 maja, godz. 18:00.
 
Uprzejmie proszę o przekazanie uczniom informacji o tym wydarzeniu.
 
Pozdrawiam serdecznie
 
Dominika Wojtera
Super User