II Diecezjalny Konkurs Recytatorski

Rok temu w naszej szkole zainicjowany został i zorganizowany przez siostrę Wiesławę Hyzińską Diecezjalny Konkurs Recytatorski. Właśnie odbyła się druga jego edycja.

Do rywalizacji przystąpiło aż pięćdziesięcioro uczniów ze szkół podstawowych oraz dwadzieścioro troje ze szkół średnich.
Młodsi wzięli udział w konkursie 27. listopada, czyli wczoraj, a starsi dzisiaj. Wszyscy recytowali poezję św. Jana Pawła II, a także fragmenty dramatów Papieża Polaka.

W jury zasiadły panie: Barbara Kałużna, Dorota Owczarczak, Dorota Graf-Kiereta, Katarzyna Woryma-Majdzińska, Elżbieta Bysiewicz oraz Anna Szkopek. Gościem specjalnym był ksiądz Jarosław Powązka - Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Kaliskiej. Młodzież oraz ich nauczycieli powitał w murach naszego liceum pan dyrektor Michał Błoch, który wyraził zadowolenia z powodu tak dużego zainteresowania konkursem.
Wyniki zostaną ogłoszone 6.grudnia podczas uroczystej gali w auli naszej szkoły. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Diecezja Kaliska oraz Starostwa Powiatowe w Ostrzeszowie.

Kategoria: