"Ruch i siły"

10 grudnia 2019 r odbył się wyjazd edukacyjny na Uniwersytet Wrocławski. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich o profilu matematyczno-fizycznym wzięli udział w lekcji z fizyki pt.: „ Ruch i siły”. Wykład poprowadził dr Tomasz Greczyło. Prowadzący przygotował zarówno proste doświadczenia fizyczne, które z powodzeniem można powtórzyć w domu, jak również wymagające specjalistycznego sprzętu, jakim w szkole nie dysponujemy. Eksperymentalne lekcje z fizyki na Wydziale Fizyki to wartościowe doświadczenie zarówno dla uczniów zdolnych, jak też mających trudności w nauce. Wyjazdy edukacyjne są pomocne w zrozumieniu praw fizyki poprzez eksperyment, budują fundament pod wiedzę teoretyczną, pozwalają uczniowi cieszyć się odkrywaniem zależności świata nas otaczającego, prowadzą do zrozumienia zjawisk zachodzących wokół nas.

Kategoria: