Świąteczna pomoc! 🙂

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!
Rok 2020 jest dla nas wszystkich szczególnie trudnym rokiem. Zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia. Wraz z przedstawicielami Samorządu Szkolnego chcemy zachęcić wszystkich - bez wyjątku - do wsparcia naszej akcji. Poprosiliśmy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie o wyznaczenie potrzebującej rodziny, której moglibyśmy przygotować świąteczny prezent. Każdy przejaw dobra i empatii w tym trudnym czasie jest niezwykle ważny. Wiemy, że przygotowujemy paczkę dla czteroosobowej rodziny, MAMY i TRÓJKI dzieci:
- DZIEWCZYNKA 3 LATKA;
- CHŁOPIEC 4 LATKA;
- CHŁOPIEC 6 miesięcy.
Po rozmowie z mamą dzieci wiemy, że najbardziej potrzebna jest im żywność dla całej rodziny – szczególnie dla najmłodszej pociechy(mleko, kaszki, słoiczki, ale również pampersy, chusteczki), środki chemiczne (proszki do prania, płyny do płukania, płyn do naczyń itp.), owoce, suche produkty.
Gdyby ktoś z Państwa chciał ofiarować ubrania lub obuwie:
- Dziewczynka nosi rozmiar 90-98 (mogą być większe), bucik rozmiar 25-26;
- Chłopiec (4latka), rozmiar 98-110, bucik rozmiar 27-28;
- CHŁOPIEC (półroczny), rozmiar około 74 i więcej;
- mama, rozmiar ubrań 38, rozmiar buta 38-39.
Wszystkie dary można składać w I LO w Ostrzeszowie do 17 grudnia. W sekretariacie szkoły zostanie udzielona informacja, gdzie można zanieść przyniesione prezenty. Zdaję sobie sprawę, iż to, że nie chodzimy do szkoły w normalnym trybie, może utrudnić zbieranie darów, ale wierzę, że zadziała magia Świąt i pokonamy wszelkie przeszkody i niedogodności.
Warto rozpowszechnić tę informację, ponieważ pomóc może każdy! Zachęcamy również Szkolny Wolontariat do zaangażowania się w akcję.
Dobro wraca! W razie pytań zachęcamy do kontaktu,
Kinga Tekieli wraz z SU.