Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a 

lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Goście z Ukrainy

Naszą szkołę odwiedzili Goście z Ukrainy, delegacja Liceum nr 2 w Bereżanach: pani dyrektor Halyna Holovatska, nauczycielka geografii p. Lesya Yakymets i troje uczniów: Misiachko Vladyslav, Kvasnytsia Volodymyr, Matsuliak Yuliia.
Znajomość została zapoczątkowana w 2020 r., lecz wtedy współpraca była utrudniona ze względu na covid. W ubiegłym roku jesienią podczas warsztatów „Swatka, czyli spotkania nauczycieli z Polski i Ukrainy chcących rozwijać współpracę
międzynarodową” prowadzonych przez Fundację Edukacja dla Demokracji współpracę kontynuowały panie Lesya Yakymets i Irena Klimek-Piastowska. Kolejnym punktem jej zacieśniania była wizyta delegacji z Brzeżańskiego liceum w I LO w Ostrzeszowie.
Pobyt Gości obejmował w pierwszym dniu zapoznanie się z historią i zabytkami miasta (zwiedzanie Klasztoru i Muzeum wraz z wejściem na basztę i podziwianie panoramy miasta). Drugi dzień zwiedzanie Wrocławia, o którym bardzo ciekawie opowiadał absolwent
naszego liceum pan Jacek Płachta. Zobaczyliśmy dużo interesujących miejsc i usłyszeliśmy wiele ciekawostek związanych z historią i teraźniejszością stolicy Dolnego Śląska, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Trzeci dzień pobytu naszych Przyjaciół w Ostrzeszowie to ich wizyta w Starostwie Powiatowym. Pod
nieobecność Starosty Delegację przyjęli członek Zarządu Powiatu pan Adam Mickiewicz i pani skarbnik Urszula Mikołajczyk-Machoł.
W następnych godzinach Goście z Ukrainy wzięli udział w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli. (język angielski - p. I. Tarnowska, matematyka - p. M. Drabczyński, informatyka - p. dyr. M. Błoch, język polski – p. A. Szkopek i wychowanie fizyczne – p. prof. B. Alcer). Zwieńczeniem tego dnia było zwiedzanie
Kościółka Św. Mikołaja, o którym ciekawych informacji dostarczyła nam p. B. Alcer. Nasi Goście mieli też okazję wysłuchać kilku utworów w wykonaniu szkolnego chóru. Byli oni pod ogromnym wrażeniem, a pieśń o Polsce szczególnie Ich zachwyciła i wzruszyła.

 

Podobne Artykuły

Narodowe Czytanie 2022

Nasza szkoła się zmienia...

Kiermasz podręczników

Kiermasz podręczników

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.

W naszej Galerii

No Albums