Aktualności

Nasze liceum ponownie wśród najlepszych w Polsce!

W rankingu „Perspektyw” Licea 2023 przyznano naszej szkole znów znak jakości – Srebrną Tarczę.
I Liceum w Ostrzeszowie to szkoła z przeszło stuletnią tradycją. Od zawsze cieszy się w środowisku lokalnym świetną opinią.
Od wielu lat gwarancją jakości nauczania w naszej szkole jest Srebrna Tarcza – symbol przyznawany najlepszym liceom na podstawie rankingu czasopisma „Perspektywy”. Miejsce w nim przyznane sugeruje, że nasze liceum jest jednym z pięciu najlepszych w południowej Wielkopolsce.
Warto podkreślić, że staranne przygotowanie do egzaminu maturalnego pozwala wszystkim uczniom, co roku, podjąć decyzję o przystąpieniu do tegoż i uzyskać bardzo dobre wyniki. Zdawalność bowiem kształtuje się na poziomie 100% lub blisko 100%, a średnie wyniki naszych uczniów są wyższe niż w powiecie, województwie i kraju.
Szkołę wyróżnia miła, wręcz familiarna atmosfera, którą tworzy małe, bliskie sobie grono uczniów i nauczycieli. Sprzyja ona licznym inicjatywom, które pozwalają uczniom poczuć się tutaj gospodarzami i rozwijać swoje zainteresowania, a także odnosić sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, jak na przykład w bieżącym roku szkolnym w Olimpiadzie Wiedzy o Chemii, Biologicznej, Historycznej, Teologicznej czy Olimpiadzie Języka Niemieckiego, a także ogólnopolskich konkursach, na przykład recytatorskim czy debatach oksfordzkich.

2023 srebrna szkola

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.