Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w LO

W dniu 10 XI w naszej Szkole, w ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, zorganizowany został turniej wiedzy historycznej dotyczący procesu odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz walk o granice odrodzonego państwa polskiego w latach 1918-1922, adresowany do uczniów. W zmaganiach wzięło udział 15 par reprezentujących poszczególne klasy, które rywalizowały ze sobą na wiedzę w trzech etapach turnieju. Ostatecznie zwycięskie I miejsce zajęli reprezentujący klasę 3c Julia Kawałek i Ksawery Mrugalski. II miejsce zajęli reprezentanci klasy 4c - Ewa Świtoń i Bartosz Błoch, a III miejsce - Bartłomiej Broda i Jakub Sobolewski z klasy 4b.

Członkowie drużyn, które zajęły miejsca na podium otrzymali nagrody książkowe, a zwycięskiej klasie Pan Dyrektor Michał Błoch przekazał ponadto nagrodę specjalną w postaci okolicznościowego tortu. Po uroczystym rozdaniu nagród uczestnicy wraz publicznością wzięli udział w projekcji filmu dokumentalnego "Niepodległość", a następnie tradycyjnie o godzinie 11:11, wspólnie ze szkolnym chórem odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. 

Za przygotowanie obchodów odpowiedzialny był zespół szkolnych historyków: p. Elżbieta Derendal, p. Bartłomiej Matys oraz p. Sebastian Rubik.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom ich sukcesu, a pozostałym drużynom zaciętej rywalizacji na wysokim poziomie.

Tekst: Sebastian Rubik

Fotorelacja: Amelia Mrugalska, Julia Pura RMC

 

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.