Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a 

lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Ostatnie pożegnanie Śp. Profesora Stanisława Stawskiego

W słoneczne, sobotnie popołudnie 27 maja 2023r. mieszkańcy Ostrzeszowa pożegnali Śp. Stanisława Stawskiego – emerytowanego Wychowawcę i wieloletniego Nauczyciela fizyki w naszym liceum.
Uroczyste pożegnanie odbyło się przy pomniku harcerskim, słynnej ostrzeszowskiej Lilijce. Mszę świętą żałobną odprawił ks. Leszek Szkopek, a Zmarłego pożegnali pięknymi słowami przede wszystkim Harcerze.
W imieniu wielu pokoleń szczepu “Watra” głos zabrał p. Paweł Biedziak, lokalnych władz zaś p. Patryk Jędrowiak - Burmistrz Miasta i Gminy. Hołd Zmarłemu oddał też hufcowy Hufca Harcerzy im. Szarych Szeregów Michał Szmaj. W imieniu całej społeczności uczniowskiej naszego liceum do zmarłego pana profesora Stanisława Stawskiego ciepłe słowa skierował pan Dyrektor Michał Błoch. Przypomniał zwłaszcza jego zasługi w pracy dydaktyczno-wychowawczej i udział w dziele kształtowania osobowości młodzieży licealnej. Nie ukrywając wzruszenia pan Dyrektor zwrócił się do Zmarłego słowami:
“Na zawsze pozostanie Pan w naszej pamięci. Zapisał Pan złotymi zgłoskami wiele kart w księdze zdarzeń I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie. Jest Pan częścią nas, na zawsze pozostanie Pan w naszych sercach. Wszyscy Pana kochaliśmy, a miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy. Te słowa włoskiego artysty - Dantego Alighieri - wyrażają też Pana uczuciowe zaangażowanie i przywiązanie do młodzieży, którą traktował Pan ze szczególną atencją. Tak dobrze Pan rozumiał, że trzeba dzielić się nie tylko wiedzą, ale i wartościami, dla których warto żyć, aby wyprzeć nicość z doczesności.”

 

Pan profesor Stanisław Stawski – Wybitny Absolwent, Nauczyciel, Wychowawca wielu pokoleń uczniów naszego liceum, dla wielu z nich także Druh komendant.
Absolwent naszej szkoły – Bartosz Błoch - gdy był uczniem klasy 2c, w 2021r. uczynił pana Stawskiego bohaterem swojego reportażu pt:”Nie chcę być legendą, ale muszę.” Film jest efektem uczestnictwa Bartosza w projekcie pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytutu Pileckiego. 

Podobne Artykuły

Narodowe Czytanie 2022

Nasza szkoła się zmienia...

Kiermasz podręczników

Kiermasz podręczników

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.

W naszej Galerii

No Albums