Aktualności

Ostrzeszowskie Potyczki Oksfordzkie

Wspaniałym zwieńczeniem wieloletnich sukcesów naszych uczniów w debatach oksfordzkich, a jednocześnie nowym doświadczeniem, uzupełniającym historię debatowania w I LO, jest zorganizowanie Ostrzeszowskich Potyczek Oksfordzkich. Wśród organizatorów wydarzenia są nauczyciele: pani Elżbieta Derendal, pan Sebastian Rubik i pan Bartłomiej Matys. W jury zasiada pani Kamila Maj, pani Małgorzata Pelka i pan Marcel Stambuła.
Dziś mamy już poza sobą dwie debaty – pierwsza z udziałem zespołu z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie i I Liceum im. Marii Skłodowskiej - Curie w Ostrzeszowie. Teza debaty brzmiała: “Przegrana Związku Sowieckiego w zimnej wojnie odegrała większą rolę w upadku systemu komunistycznego w Polsce niż działalność opozycji.” Starcie zakończyło się sukcesem młodzieży ze Szczecina.
Teza drugiej debaty brzmiała: “System prezydencki jest lepszy niż parlamentarno – gabinetowy.” W rywalizacji z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu im. Janusza Korczaka zwyciężyła drużyna z naszej szkoły.
Warto dodać, że uroczystość rozpoczął powitaniem Gości Pan Dyrektor Michał Błoch. Swą obecnością uświetnili wydarzenie - pan Lech Janicki – Starosta Ostrzeszowski, pan Patryk Jędrowiak - Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz pani Anna Mądra - Zastępczyni Burmistrza Grabowa nad Prosną.

Anna Szkopek

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.