Pożegnanie Absolwentów

“Kończy się kolejny akt przedstawienia na Waszej życiowej scenie.” - tymi słowami konferansjer rozpoczął uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów, którzy rolę uczniów I LO w Ostrzeszowie odgrywali od 2019 roku do dziś.
Efektem dobrze odegranych ról są świadectwa ukończenia szkoły i liczne nagrody oraz statuetki za osiągnięcia naukowe, sportowe oraz artystyczne, a także za działalność społeczną. Wręczył je pan Dyrektor Michał Błoch w towarzystwie pani Dyrektor Alli Zhurkas z Łotwy oraz oczywiście Wychowawcy klas czwartych, a właściwie Wychowawczynie – panie: Jolanta Olechnowicz, Grażyna Roztocka, Bogumiła Alcer i Magdalena Marchwacka.
Zgodnie z tradycją absolwenci przekazali sztandar swoim młodszym koleżankom i kolegom oraz złożyli uroczyście przyrzeczenie. Niezwykle wzruszającym momentem były przemówienia. W imieniu absolwentów głos zabrała Milena Chowańska, która, nie kryjąc łez, podziękowała nauczycielom i swoim rówieśnikom za cztery lata wspólnych przeżyć i doświadczeń. W imieniu Samorządu Szkolnego absolwentów pożegnał z sentymentem obecny przewodniczący Oliwier Cwojdziński. W imieniu Rady Rodziców głos zabrał pan Tomasz Maciejewski - przewodniczący Rady Powiatu i Rady Rodziców przy I LO.
Ogrom wzruszeń dostarczył jak zwykle chór pod batutą pana Stanisława Sztukowskiego oraz występ wyjątkowego duetu – Magdaleny Jędrzejewskiej i Kamila Krzemińskiego, którzy przepięknie wykonali piosenki z repertuaru Marka Grechuty, Sanah oraz Grzegorza Turnaua.
Uroczystość uświetnili wspaniali goście ze Słowenii, Macedonii, Turcji , Belgii i Łotwy, którzy przyjechali do Ostrzeszowa w ramach projektu Erasmus+.
Uroczystość poprowadzili konferansjerzy – uczniowie klasy 2c: Anna Górska i Franciszek Mak.

zakonczenie szkoly 28
Fotografowały: Michalina Skorupska i Julia Pura (2c)