Aktualności

Sukcesy recytatorów I LO!

Sukcesy recytatorów I LO!

Uczennice naszej szkoły: Julia Gąsiorek (IIIc), Maja Konarska (IIa) oraz Sonia Pawlak (IVc) wzięły udział w półfinale konkursu recytatorskiego „#Pan Tadeusz”, który odbył się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Inicjatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a organizatorem - Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie, co gwarantuje jego wysoki poziom artystyczny. W półfinale wzięli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z powiatu kaliskiego, ostrowskiego, jarocińskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego, ostrzeszowskiego i pleszewskiego.

Swoją interpretację dzieła Adama Mickiewicza przedstawiło aż dwudziestu jeden uczestników. Jurorzy: Pan Jerzy Szukalski i dr Maciej Michalski docenili umiejętności naszych szkolnych recytatorek i przyznali Julii Gąsiorek - I miejsce, a Soni Pawlak - III miejsce. Dziewczyny zostały również zakwalifikowane do finału konkursu, który odbędzie się w Lesznie.

Uczennice przygotowywały Pani Małgorzata Domagalska i Pani Anna Szkopek.

Warto dodać, iż to już piąta edycja konkursu i w każdej z nich nasi uczniowie zdobywają zaszczytne laury.

Gratulujemy sukcesu i życzymy naszym szkolnym Telimenom powodzenia w finale konkursu!

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.