Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

„Odpoczynek należy do całości życia, jest nawet obowiązkiem. Człowiek, który nie potrafi mądrze odpocząć, nie potrafi dalej efektywnie pracować. Tę myśl, ubraną
w różne słowa, krzewi bardzo wielu filozofów, psychologów, poetów…”
Tymi słowami pan Dyrektor Michał Błoch rozpoczął swoje wystąpienie podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2022/23. Rzeczywiście wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania Uczniowie i Nauczyciele naszego liceum tłumnie stawili się w sali gimnastycznej, by z entuzjazmem (świadczyła o tym radość i uśmiech na wszystkich twarzach) powitać nowy rok szkolny.
Szczególnie ważny to był dzień i uroczystość dla Uczniów klas pierwszych, którzy właśnie przekroczyli próg I LO, by wpisać się w jego długą i piękną historię. Pieczę nad nimi sprawować będą Wychowawcy w osobach: pana Mirosława Drabczyńskiego, pana Mariusza Grzędy, pani Barbary Albertowskiej, pani Anny Nowickiej oraz pani Anny Mamys.
Nie zabrakło życzeń od Gości, przede wszystkich Pana Lecha Janickiego – Starosty Ostrzeszowskiego oraz Przewodniczącego Rady Rodziców oraz Rady Powiatu– pana Tomasza Maciejewskiego. W imieniu Samorządu Szkolnego głos zabrała przewodnicząca Rady Uczniowskiej.
O godzinie 10.00 przedstawiciele społeczności szkolnej udali się na uroczystość upamiętniającą wybuch II wojny światowej. Przy pomniku harcerskim spotkali swoje koleżanki i kolegów z Zespołów Szkół nr 1 i nr 2.

Tekst: Anna Szkopek
Zdjęcia: Amelia Mrugalska

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.