Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a

Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W ten dzień uczniowie naszej szkoły, Zosia i Karol wraz panią Anną Nowicką, odwiedzili Klinikę Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu oraz pomogli udekorować świąteczną choinkę, na którą już czekali mali wojownicy.

Przylądek Nadziei to Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Szpital powstał z inicjatywy Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2. tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Cieszymy się, że sprawiliśmy radość ciężko chorym dzieciom, które teraz mogą już zacząć odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia.

Jeśli chcesz wesprzeć chore dzieci, przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w akcji „Podaruj prezent”. Na prezenty świąteczne dla podopiecznych Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej czekamy do 15 grudnia.

wolontariat_08
wolontariat_07