Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a 

lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Systemy Informacji Geograficznej (GIS)

W ramach podpisanego porozumienia o współpracy edukacyjnej z Instytutem Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego, uczniowie naszego liceum uczestniczyli w pierwszych zajęciach, które przeprowadziła dr Małgorzata Wieczorek z Zakładu Geoinformatyki i Kartografii, zastępca Dyrektora IGiRR ds. dydaktycznych.

Tematem pierwszego spotkania były Systemy Informacji Geograficznej (GIS). Uczniowie poznali m.in. praktyczne zastosowanie GIS, dowiedzieli się jak matematyka, bazy danych, analiza, prognozowanie, grafika, automatyzacja i wizualizacja są wykorzystywane w geografii fizycznej, społecznej na rzecz np. planowania przestrzennego, monitorowania ruchu turystycznego czy transportu. GIS to w ostatnich latach jedne z najprężniej rozwijających się systemów informacyjnych na całym świecie, Służącą do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych geograficznych, którego jedną z funkcji jest wspomaganie procesu decyzyjnego.

GIS są efektem rewolucji w geografii dokonującej się w ciągu ostatnich kilkunastu lat, jak również oczywiście wynikiem gwałtownego rozwoju informatyki i metod zarządzania bazami danych. Powstanie GIS jest wynikiem połączenia prac prowadzonych w różnych dziedzinach: geografii, kartografii, geodezji, informatyce, elektronice. Uczniowie mieli również okazję do poznania zbiorów kartograficznych Instytutu oraz poznania metod zbierania informacji i przeprowadzania pomiarów kartograficznych.

Przed naszymi uczniami jeszcze w tym roku szkolnym zajęcia praktyczne z zastosowaniem GIS.

gis-06
gis-06
gis-07
gis-07
gis-04
gis-04
gis-09
gis-09
gis-08
gis-08
gis-01
gis-01
gis-05
gis-05
gis-03
gis-03
gis-02
gis-02

Podobne Artykuły

Ubezpieczenie

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.

W naszej Galerii

No Albums