„In the theatre of life”

Nel teatro della vita…

Nel teatro della vita…


Druga mobilność grupy projektowej Erasmus+ „In the theatre of life” już za nami!

Miniony tydzień sześć uczennic z naszej szkoły wraz z opiekunami miała sposobność spędzić w Rzymie. Młodzież z naszego liceum razem z uczniami ze szkoły greckiej w czasie tej mobilności korzystała z gościnności Scuola Maria Ausiliatrice - Via Dalmazia Roma, gdzie realizowane były zadania projektowe. Uczniowie, zgodnie z założeniami projektu, kontynuowali przygodę z teatrem rozpoczętą w minionym roku szkolnym podczas mobilności w Grecji, poznawali historię teatru na gruncie rzymskim, a także doskonalili swoje umiejętności teatralne. Codziennie do południa spędzali czas w szkole, gdzie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez włoską nauczycielkę z wykorzystaniem różnych technik artystycznych oraz w zajęciach integracyjnych i kulturowych.

Młodzi aktorzy ze szkół partnerskich mieli sposobność zaprezentować swe talenty przed zaproszonymi gośćmi podczas przedstawienia zorganizowanego w szkolnej sali widowiskowej, motywem przewodnim inscenizacji były baśnie i legendy poszczególnych krajów.

Szczególnym doświadczeniem dla naszych uczennic była możliwość obcowania ze światem antycznej kultury i teatru. Młodzież zwiedziła z przewodnikiem Panteon, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Teatr Marcellego, Campo di Fiori, Bazylikę Świętego Piotra i Muzea Watykańskie, Zamek Anioła oraz Plac Hiszpański. W malowniczej scenerii Rzymu poznawała historię miasta i teatru oraz mogła zachwycać się imponującymi dziełami Michała Anioła, Caravaggia czy Rafaela Santi.

Bezcennym walorem mobilności była możliwość poznania obcej kultury i przełamywania kulturowych oraz językowych barier. Uczestnicy projektu zetknęli się z codziennymi zwyczajami swoich rówieśników, innym systemem edukacji oraz odmienną mentalnością, a także zakosztowali włoskiej kuchni.

Cele projektowe zostały w pełni zrealizowane, uczniowie pogłębili swą wiedzę o historii teatru, podnieśli swe umiejętności aktorskie i kompetencje porozumiewania się w języku angielskim. Otrzymali też bezcenną lekcję życia i samodzielności, doświadczając trudów życia i podróżowania w tak wielkim mieście, jednak najważniejszą korzyścią było nawiązanie międzynarodowych relacji, a nawet przyjaźni. Choć nie były to rzymskie wakacje, bo uczestnicy projektu spędzili czas bardzo aktywnie, przywieźli bezcenny bagaż doświadczeń, emocji i wspomnień.

 
theatre_2_01
theatre_2_01
theatre_2_02
theatre_2_02
theatre_2_03
theatre_2_03
theatre_2_04
theatre_2_04
theatre_2_05
theatre_2_05
theatre_2_06
theatre_2_06

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.