„In the theatre of life”

„Veni. Vidi. Amavi”

Pięknym i wzruszającym ukoronowaniem ostatniej mobilności grupy projektowej Erasmus +„In the theatre of life” był spektakl przygotowany we współpracy młodzieży polskiej, greckiej i włoskiej zatytułowany „Przybyłem. Zobaczyłem. Pokochałem”.

Młodzi aktorzy z krajów partnerskich zabrali widzów w podróż śladami ich niezwykłej wędrówki po ścieżkach trzech kultur oraz świata teatru - od jego greckich korzeni, przez rzymskie dziedzictwo, aż po bogactwo teatru polskiego. Uczniowie ze szkoły partnerskiej w Itei zaprezentowali w scenicznej formie swą grecką kulturę i obyczajowość od czasów antycznych po współczesność. Młodzież włoska przygotowała wzruszającą historię drewnianego pajacyka Pinokia, którego ojczyzną jest właśnie Italia. Uczniowie z naszej szkoły zadedykowali swym partnerom projektowym piękną piosenkę „Chwytaj dzień”, a następnie zaprosili ich w świat polskiej tradycji figurami poloneza oraz ludową piosenką „Lipka” w nieoczywistej aranżacji. Piękną kodą tego artystycznego przedsięwzięcia był montaż teatralny twórczości Adama Mickiewicza. Szczególnie zachwyciła publiczność mistrzowska interpretacja ballady „Lilije” oraz nieszablonowa interpretacja II cz. „Dziadów”.

Zachwycającym ukoronowaniem spektaklu był koncert chóru szkolnego I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej- Curie w Ostrzeszowie pod batutą Pana Stanisława Sztukowskiego, a szczególnie słowa piosenki finałowej „We are the world”, które mogą stanowić piękne przesłanie tej wielokulturowej podróży przez historię teatru. Nieocenione wsparcie zapewnili nam pracownicy Ostrzeszowskie Centrum Kultury. Autorem scenariusza spektaklu oraz jego reżyserem była Pani Małgorzata Domagalska- koordynator merytoryczny projektu.

Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy kończący swą przygodę „W teatrze życia” otrzymali certyfikaty oraz pamiątkowe upominki. Szczególne podziękowania Pan Dyrektor Michał Błoch skierował do autorek i koordynatorek projektu- Pani Kamili Błoch oraz Pani Małgorzaty Domagalskiej.

veni_07
veni_10
veni_11
veni_09
veni_03
veni_04

(zobacz galerię)

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.

W naszej Galerii

No Albums