Kategoria:

Redagowana jest w naszej szkole od 1997 roku. Pomysłodawcą czasopisma  i pierwszym opiekunem redakcji był pan Michał Błoch. Obecnie zespół redakcyjny (pod czujnym okiem pani Anny Szkopek) działa niemalże jak małe przedsiębiorstwo. Oprócz redaktor naczelnej i jej zastępczyń oraz  redaktorów, gazetę tworzą  świetni informatycy czy graficy komputerowi ( mowa oczywiście o uczniach naszej szkoły!), a także tzw. Marketing, czyli członkowie zespołu zajmujący się jej sprzedażą i reklamą. Mamy również świetnych księgowych. Ponieważ gazeta ukazuje się jako regularny dwumiesięcznik, posiedzenia kolegium redakcyjnego odbywają się  raz w tygodniu. Wymiernym sukcesem naszej redakcji jest zajęcie  I miejsca w XIX i XX Regionalnym Konkursie Gazet Szkolnych  oraz VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gazet Szkolnych Forum Pismaków.

Krótka historia szkolnej gazety

Czarno na Białym – gazeta wydawana od 1998 roku. Jej twórcą i pierwszym opiekunem był pan Michał Błoch.

Gazeta szkolna Czarno na Białym jest spadkobierczynią  Chudego Literata .

Chudy Literat  - gazeta wydawana w okresie międzywojennym i w latach 1945 - 1954 przez Zjednoczenie Koleżeńskie i Koło Polonistyczne przy Szkole Towarzystwa Salezjańskiego.

Nagrody  i wyróżnienia:

Gazeta uhonorowana listem gratulacyjnym na X Ogólnopolskim Konkursie Czasopism Szkolnych o Pałuckie Pióro w 2003 roku i wyróżniona w I Powiatowym Konkursie Gazet Szkolnych również w 2003 roku;

I miejsce w XIX Regionalnym Konkursie Gazet Szkolnych i VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gazet Szkolnych XV Forum Pismaków w roku szkolnym 2009/2010;

I miejsce w XX Regionalnym Konkursie Gazet Szkolnych w roku szkolnym 2010/2011;

III miejsce w XXII Regionalnym konkursie Gazet Szkolnych.

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH

Klauzula informacyjna dla Rodziców (pełnoletniego dziecka) POBIERZ

W szkole pracuje 37 nauczycieli, z tego pełnozatrudnionych 25.

Dyrektorem szkoły od 2016 roku jest mgr Michał Błoch

Uczniowie podzieleni są na 14 klas w trzech rocznikach.

Łącznie jest 377 uczniów: 262 dziewczyny i 115 chłopców.