Patrycja Balcerzak

Kolejny sukces Patrycji Balcerzak!
19 listopada w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie odbył się finał wojewódzkiego konkursu recytatorskiego "Pan Tadeusz". Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, a jego główną pomysłodawczynią jest wicemarszałek Marzena Wodzińska, która była obecna na finale. W jury zasiedli m.in. znani aktorzy filmowi i teatralni: Dominika Ostałowska i Zbigniew Waleryś.

- Umiejętność mówienia wierszem, dykcja, impostacja - to są oczywiste rzeczy, na które zwraca się uwagę podczas takich konkursów. Dla mnie najważniejsze jest jednak serce. Oczywiście trudno się je ocenia, ale jest tak, że ktoś mówi i wciąga nas w swój świat, swoje emocje i przemyślenia albo zostajemy obojętni. Trudno to zmierzyć - mówiła przewodnicząca jury Dominika Ostałowska.

Na scenie zaprezentowało się piętnaścioro finalistów z różnych części naszego województwa. W eliminacjach, które odbyły się w Ośrodkach Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Lesznie, Kaliszu, Koninie i Pile, wzięło udział ponad stu uczestników.

W elitarnym gronie półfinalistów znalazła się uczennica naszej szkoły Patrycja Balcerzak, która urzekła jury swą recytacją fragmentu monologu Telimeny i otrzymała I wyróżnienie. To wielki sukces, gdyż rywalizowała ona z recytatorami o dużym scenicznym doświadczeniu, którzy stawiali już swoje kroki na deskach różnych teatrów.

Serdecznie gratulujemy!

Kategoria: