Po raz pierwszy odbyła się wymiana pomiędzy młodzieżą I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie oraz Gymnasium ”Am Thie” w Blankenburgu.

Głównymi celami naszych spotkań będzie integracja młodzieży obu państw, przełamanie wzajemnych uprzedzeń, nawiązanie kontaktów osobistych, pogłębianie znajomości języka niemieckiego i zainteresowanie strony niemieckiej nauką języka polskiego, historią stosunków polsko-niemieckich.

Nasze zadania mogliśmy zrealizować dzięki pomocy finansowej PNWM, rodziców, Dyrektora szkoły Ryszarda Kaliny, sponsorów. Wśród 12 uczniów biorących udział w wymianie byli muzycy, sportowcy oraz pasjonaci historii i stosunków polsko-niemieckich. Wszyscy znają język niemiecki na poziomie podstawowym oraz kilku posługuje się tym językiem jak ojczystym.

Właśnie dziś - 27 czerwca br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła sie uroczystość zakończenia roku szkolngo 2013/14. Wśród gości powitano pana Lecha Janickiego - Starostę Ostrzeszowskiego, panią Beatę Cieplik - przewodniczącą Rady Rodziców oraz panią Stefanię Podymę - wiceprzewodniczącą Rady Rodziców.

Pani wicedyrektor Jolanta Ratajczyk wręczyła uroczyście świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za wzorową frekwencję. Pogratulowała również uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Podziękowała gronu nauczycielskiemu oraz uczniom za zaangażowanie, liczne inicjatywy i przedsięwzięcia. W imieniu społeczności uczniowskiej głos  zabrał Paweł Żuberek - wiceprzewodniczący Rady Uczniowskiej, który podziękował dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom, a także życzył udanego wypoczynku.

Do gratulacji i życzeń dołącza się także zespół strony internetowej. Do zobaczenia we wrześniu!

Wydawanie świadectw maturalnych (wyników tegorocznych egzaminów maturalnych) odbywać się będzie

w piątek 27 czerwca od godziny 12.00. Zapraszamy!

Uroczyte zakończenie roku szkolego odbędzie się w piątek,

27 czerwca o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej.

Potem uczniowie wraz z wychowawcami spotkają się w salach lekcyjnych w celu wręczenia świadectw.