ul. Zamkowa 21
63-500 Ostrzeszów

+48 627 320 710
lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Sesja Humanistyczna

Krystian Kaźmierczak

W tradycję naszego liceum już trwale wpisały się szkolne SESJE HUMANISTYCZNE, podczas których rokrocznie gościmy  przedstawicieli naukowych elit - miłośników literatury i języka polskiego. 9 grudnia 2013 r. już po raz IX uczniowie naszego liceum mieli możliwość uczestniczyć w wykładach i zajęciach warsztatowych, które w tym roku  prowadziła Pani dr Lucyna Marzec, pracownik naukowy Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie klas humanistycznych wysłuchali wykładu Jadwiga Żylińska, Alicja Iwańska i Anna Klubówna - ostrzeszowskie pisarki europejskiego formatu, a następnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z zakresu teorii literatury. Podczas spotkania nasi szkolni humaniści mieli sposobność zapoznać się z sylwetkami i twórczością wybitnych kobiet, które swym życiem i twórczością związane były z ziemią ostrzeszowską, a dziś uznawane są za pisarki europejskiego formatu. Warto przypomnieć,
iż Anna Klubówna jest wybitną absolwentką naszego liceum, a jej portret wzbogaca naszą szkolną galerię Zasłużonych dla Szkoły. Zaproponowana przez Panią dr Lucynę Marzec tematyka była więc dla uczniów niezwykle ważna i atrakcyjna.

Za rok przed nami szczególna, bo jubileuszowa sesja humanistyczna.