Mikołaj Masłowski w finale Olimpiady Geograficznej!

Krystian Kaźmierczak

Komitet Główny ogłosił na stronie internetowej oficjalne wyniki zawodów II stopnia i listę uczniów dopuszczonych do zawodów III stopnia. Do zawodów finałowych XL Olimpiady Geograficznej zakwalifikowano 125 uczniów.Po raz pierwszy uczeń naszej szkoły, Mikołaj Masłowski z klasy IIIa, zakwalifikował się do zawodów centralnych, które odbędą się 24 – 27 kwietnia w Puławach. Gratulujemy Mikołajowi i życzymy jak najlepszego wyniku w finale!

Zawody III stopnia składają się z części pisemnej, obowiązkowych zajęć terenowych oraz części ustnej (składającej się z quizu multimedialnego oraz wypowiedzi ustnej).W części pisemnej uczestnicy rozwiązują zadania, na które składają się pytania otwarte i testy wyboru, a w części ustnej – odpowiadają na pytania zamknięte quizu multimedialnego oraz przedstawiają przed jury wypowiedź ustną na zadany temat.Warunkiem koniecznym dopuszczenia do części ustnej zawodów jest udział we wszystkich elementach zawodów. Trzymamy kciuki!