Powiatowy Konkurs "Poliglota"

Krystian Kaźmierczak

Poligloci z powiatu ostrzeszowskiego zmierzyli się w pierwszej edycji Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego i Języka Angielskiego „Poliglota”. 12.03.2014 odbył się  finał tego konkursu, do którego zostali zaproszeni najlepsi uczniowie z gimnazjów naszego powiatu.  W etapie szkolnym osiągnęli oni wymagany przez komisję konkursową pułap punktów. W rundzie finałowej zmagało się zatem z dwujęzycznym testem 20 uczniów z 9 gimnazjów. Po części pisemnej uczestnicy konkursu mogli zwiedzić w towarzystwie klasy IIc szkołę, natomiast komisja konkursowa (w składzie: wicedyrektor dyrektor I LO - p. Jolanta Ratajczyk, przewodnicząca komisji - p. Magdalena Marchwacka, p.Honorata Nowińska, p. Anna Mamys, p. Izabela Nowakowska, p. Tomasz Ćwirko i p. Mariusz Grzęda), sprawdziła w tym czasie prace konkursowe i wyłoniła 6 najlepszych uczniów powiatu, którzy zakwalifikowali się do części ustnej. Były to następujące osoby: Agata Cegiełka z Gimnazjum w Kraszewicach,  Jacek Dębek z Gimnazjum w Doruchowie,  Błażej Kamiński z Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie, Wiktor Kamiński z Gimnazjum w Mikstacie,  Agata Sito z Gimnazjum w Mikstacie,  Hanna Szuflińska z Gimnazjum w Kobylej Górze. Młodzi poligloci w części ustnej wypowiadali się w dwóch językach na dwa wylosowane tematy. Po zaciętych zmaganiach uczestników i zliczeniu punktów z testu oraz wypowiedzi ustanej udało się komisji konkursowej wskazać najlepszych uczniów: I miesce zajął  Jacek Dębek z Gimnazjum w Doruchowie, II miejsce -  Błażej Kamiński  z Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie, a III miejsce przypadło  Hannie Szuflińskije z Gimnazjum w Kobylej Górze. Wręczanie nagród i dyplomów uczestnikom i zwycięzcom uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, oczywiście w języku angielskim i niemieckim. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.