Podwójny sukces naszych uczennic w konkursie Zeige Dein Talent

Krystian Kaźmierczak

W dniu 22.03.2014 odbyła się kolejna edycja konkursu Zeige Dein Talent. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów, którzy umiejętnie posługują się językiem niemieckim oraz są uzdolnieni artystycznie i potrafią świetnie łączyć swoje umiejętności językowe z talentem artystycznym. Konkurs odbywał się pod Patronatem Generalnego Konsulatu Niemiec we Wrocławiu i Instytutu Goethego w Krakowie, a organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (oddział we Wrocławiu). W konkursie brali udział uczniowie z województwa dolnośląskiego i województw graniczących z Dolnym Śląskiem. Uczestnicy konkursu walczyli o I, II i III miejsce w  kategorii PIOSENKA, RECYTACJA oraz PREZENTACJA TEATRALNA. Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie, Aleksandra Danielska z klasy 1a oraz Justyna Drzewiecka z klasy 1c wraz z opiekunką, nauczycielką języka niemieckiego, Magdaleną Marchwacką wzięły udział w konkursie.
W kategorii PIOSENKA Aleksandra zaprezentowała utwór zespołu Eisblume pt. „Für immer”, a Justyna w kategorii RECYTACJA zaprezentowała fragment prozy Helene Hegemann pt. „Axalotl Roadkill”.  Dziewczyny miały trudne zadanie, musiały się zmierzyć w swoich kategoriach z uczniami m. in. z Głogowa, Zgorzelca, Ząbkowic Śląskich, Oławy, Strzelina, Ząbkowic Śląskich, Wałbrzycha, no i oczywiście z Wrocławia, także z liceów dwujęzycznych. Jurorzy oceniali poprawną wymowę uczestników, umiejętności wokalne i ogólne wrażenia artystyczne. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło zwycięzców, apierwsze miejsce w kategorii piosenka zdobyła Aleksandra Danielska, Justyna Drzewiecka natomiast otrzymała wyróżnienie w kategorii recytacja. Sukces jest tym większy, iż dziewczyny brały udział w konkursie po raz pierwszy i obie są uczennicami klasy pierwszej, w kolejnym roku szkolnym mają więc szansę powtórzyć swój sukces.