ul. Zamkowa 21
63-500 Ostrzeszów

+48 627 320 710
lo1@lo1.ostrzeszow.pl

I miejsce naszej drużyny w Konkursie Wiedzy Olimpijskiej

Krystian Kaźmierczak

W piątek 11 kwietnia 2014 roku w auli Naszego Liceum odbył się Konkurs Wiedzy Olimpijskiej. W rywalizacji wzięła udział drużyna reprezentująca Naszą Szkołę oraz grupy z Zespołu Szkół numer 1 i Zespołu Szkół numer 2 w Ostrzeszowie. Organizatorami konkursy było Stowarzyszenie Crossy Ostrzeszowskie i Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie – przyjmujące za cel zainteresowanie młodzieży Igrzyskami Olimpijskimi oraz kultywowanie tradycji polskich, zasłużonych sportowców. Finał międzyszkolny poprzedziły eliminacje szkolne zorganizowanie
27 marca, które wyłoniły trójki najlepszych uczniów z poszczególnych szkół. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu udziału i osiągnięć polskich olimpijczyków, ogólnymi informacjami na temat idei igrzysk oraz znajomością historii crossów ostrzeszowskich. Z zaciętej rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, której skład przedstawiał się następująco: Rafał Domin, Artur Lubryka, Eryk Olek ( klasa IIe). Nagrody dla laureatów konkursu zostały wręczone na uroczystej gali 12 kwietnia 2014 roku.

                                                                                       Dawid Kaźmierczak