ul. Zamkowa 21
63-500 Ostrzeszów

+48 627 320 710
lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Wizyta polskich Olimpijczyków w Naszej Szkole z okazji 50-lecia Crossu

Krystian Kaźmierczak

To właśnie w sobotę, 12 kwietnia Ostrzeszów stał się prawdziwym miastem sportu. O godzinie 11:00 w auli Naszego Liceum gościliśmy znamienite osoby  – sławnych oraz zasłużonych polskich olimpijczyków. Na spotkanie zostali zaproszeni: lekkoatleta  p. Jacek Bocian, kolarz szosowy p. Jan Brzeźny, lekkoatleta p. Jan Cych, ciężarowiec wagi lekkiej p. Kazimierz Czarnecki, piłkarz p. Lesław Ćmikiewicz, kajakarka p. Izabela Dylewska, łuczniczka p. Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz, pięcioboista nowoczesny p. Dariusz Goździak, sztangista p. Mariusz Jędra, piłkarz p. Jerzy Kraska, szermierz-florecista p. Adam Krzesiński, lekkoatleta p. Zenon Licznerski, kajakarz p. Marek Łbik, koszykarz p. Mieczysław Łopatka, strzelec sportowy p. Renata Mauer-Różańska, lekkoatleta p. Ryszard Podlas, lekkoatletka p. Grażyna Rabsztyn, strzelec sportowy p. Mirosław Rzepkowski, wioślarz p. Ryszard Stadniuk, szpadzista p. Leszek Swornowski, kolarz p. Mieczysław Nowicki, kajakarz p. Władysław Zieliński. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szkół oraz władz lokalnych, a także młodzież, dla której spotkanie z prawdziwymi mistrzami sportu było niezwykłym przeżyciem. Olimpijczycy chętnie odpowiadali na zadawane pytania oraz opowiadali o życiu sportowca. Przybyli goście otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie. 
O godzinie 15:00 tego samego dnia odbyła się uroczysta gala obchodów Dnia Olimpijczyka połączona z niezwykłym jubileuszem – w tym roku przypada 50-lecie Ostrzeszowskiego Crossu. Uroczystość była swojego rodzaju podsumowaniem dokonań i osiągnięć dotyczących crossu. Dzięki przemówieniom zebranych gości – w tym zasłużonych olimpijczyków - oraz oprawie artystycznej przygotowanej przez Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kraszewicach uroczystość była niecodziennym wydarzeniem. Podczas gali wręczono nagrody rzeczowe dla zwycięzców Konkursu Wiedzy Olimpijskiej i Historii Crossu Ostrzeszowskiego. 
Warto dodać, że sportowa rywalizacja tegorocznego Crossu rozpęczała się właśnie w sobotę i to w niebanalny sposób. Po raz pierwszy do zawodów w nordic walking – do współzawodnictwa zgłosiła się drużyna dziewcząt Naszego Liceum, która musiała pokonać dystans 6000m. Gratulujemy świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Dawid Kaźmierczak