Uczniowie z Blankenburga znów naszymi gośćmi

Krystian Kaźmierczak

11. kwietnia 2014 r.  do Ostrzeszowa przyjechała  grupa młodzieży z Gimnazjum
„Am Thie” z Blankenburga
wraz z opiekunami, żeby wziąć udział
w 50. Jubileuszowym Crossie,  najstarszej imprezie biegowej w Polsce, która wpisała się na stałe w kalendarz imprez sportowych.
W sobotę delegacja została przywitana  przez Pana Dyrektora Ryszarda Kalinę i panią Wicedyrektor Jolantę Ratajczyk, nauczycieli i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Potem odbyło się  zwiedzanie szkoły i wspólny, krótki spacer po mieście,a następnie trening na stadionie przed niedzielnymi biegami, w których udział wzięło ponad 2000 biegaczy.
O godz. 15.00 w Kinoteatrze „Piast” odbyła się gala, podczas której wręczono odznaczenia „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego” oraz „Za zasługi dla sportu”.
Po uroczystości uczniowie oraz część delegacji podziwiała wnętrza Pobernardyńskiego Klasztoru w Ostrzeszowie, Basztę i Rynek.

W ostatni dzień pobytu, czyli niedzielę, niemieccy  zawodnicy wzięli udział w Crossie.  Rywalizowali na różnych dystansach od 1000 metrów  aż do 21 kilometrów. Odjechali
do Blankenburga pełni pozytywnych wrażeń i zauroczeni polską gościnnością.