ul. Zamkowa 21
63-500 Ostrzeszów

+48 627 320 710
lo1@lo1.ostrzeszow.pl

"Rzemieślnicy Ostrzeszowa" - wystawa prac projektowych klasy IIIe

Krystian Kaźmierczak

Rzemieślnicy Ostrzeszowa - tak zatytułowany był projekt zrealizowany przez klasy IIIe i IIe w ramach warsztatów dziennikarskich, przy współpracy z Foto Studio Grażyna Nelec. Efektem projektu była wystawa, której wernisaż odbył się 15 kwietnia w auli Naszej Szkoły. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był pan Czesław Nelec, a wykonanawczyniami uczennice klasy IIIe: Honorata Hoińska, Martyna Piec, Emilia Dyba, Paola Iwańska, Sylwia Lemierz, Patrycja Porysiak, Sylwia Tomaszewska, Justyna Grzegorek, Sywia Jasińska, Magdalena Baś, Paulina Zadka, Monika Szewczyk oraz z klasy IIe: Żaneta Batóg, Monika Błoch, Hanna Lesiewicz, Paulina Majecka, Klaudia Siedlecka, Anna Janicka, Kornelia Makieła i Alena Koźmińska z klasy IIIc. Nad grupą czuwała pani Anna Szkopek - opiekun gazety szkolnej Czarno na Białym. 
Przy okazji wydano numer specjalny naszego czasopisma, który złożyła i przygotowała graficznie Martyna Kicińska z klasy IIIe. 

W ramach prac projektowych uczennice przeprowadziły wywiady z przedstawicielami zawodów rzemieślniczych z Ostrzeszowa i okolic oraz wykonały im zdjęcia. Materiały umieściły na specjalnie wykonanych tablicach, które można było zobaczyć w auli podczas wystawy.

Na spotkaniu podsumowującym wręczono nagrody ufundowane przez Foto Studio Grażyna Nelec 
oraz przez Radę Rodziców przy I LO. Wyróżnienie za wykonane rzemieślnikowi ( kowalowi - panu Stanisławowi Wojtasikowi) zdjęcie otrzymała Monika Błoch, a za interesujący wywiad ( z twórcą intarsji - panem Piotrem Biernatem) Martyna Piec. Gratulujemy i zapraszamy do lektury (numer specjalny gazety już niebawem na naszej stronie internetowej)