Młodzieżowe prawybory do Parlamentu Europejskiego

Krystian Kaźmierczak

19 czerwca bieżącego roku w naszym liceum odbyły się Młodzieżowe Wybory do Parlamentu Europejskiego w ramach projektu "Młodzi głosują" organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W dniu wyborów licealiści mogli poczuć się jak podczas prawdziwego głosowania. Aby oddać głos, należało ukazać ważną legitymację szkolną lub dowód osobisty. Następnym krokiem było złożenie podpisu potwierdzającego udział w głosowaniu danej osoby. Dopiero wtedy można było otrzymać ważną kartę do głosowania. Nad wszystkim czuwała uczniowska komisja wyborcza, w skład której wchodziły: Julia Skrobek - przewodnicząca (1e),Jagoda Wojtasik(1e), Magdalena Bartnik(1d) , Julia Mazurkiewicz(1d) oraz Maria Berezka(1d). Zaangażowane w organizację prawyborów były również: Anita Smardz (1e), Izabela Makieła (1e), Amelia Bednarek (1e) oraz Dominika Matysek (1e).W roli obserwatora wystąpiła pani prof. Kamila Maj.Frekwencję można uznać za zadowalającą - 82%.  Była ona o wiele wyższa niż w  wyborach z 25 maja. A oto wyniki:
Liczba osób uprawnionych do głosowania -289. Głosów oddanych – 237 W tym:

nieważnych -  11
 ważnych     - 226  głosów ważnych oddanych na:

Lp.

Nazwa komitetu wyborczego