ul. Zamkowa 21
63-500 Ostrzeszów

+48 627 320 710
lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Finał Ogólnopolskiego Konkursu im. S. Czernika w murach naszej szkoły

Krystian Kaźmierczak

Biblioteka Publiczna w Ostrzeszowie zorganizowała 21 czerwca podsumowanie X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Czernika. Przed południem odbyło się spotkanie z jurorem konkursu - dr. Przemysławem Dakowiczem oraz projekcja filmu Stanisław Czernik. Pisarz autentyczny. O godzinie 16.00 rozpoczęło się w auli naszego liceum spotkanie z laureatami konkursu, którzy zaprezentowali swoje utwory. Wśród nich wystapiła Aleksandra Noculak z Parzynowa (II nagroda w kategorii do 11 lat) oraz Dominika Kępa z Ostrzeszowa (Nagroda Specjalna za wiersz związany z ziemią ostrzeszowską). 

Renata Nowicka - Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ostrzeszów powitała szczególnie serdecznie w murach I Liceum wnuczkę Stanisława Czernika wraz z mężem i synem. Na ręce pani dyrektor przdstawiciele władz samorządowych: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - p. Zbyszko Szmaj, Przewodniczący Rady Miejskiej - p. Edward Skrzypek oraz Sekretarz Miasta i Gminy - p. Włodzimierz Piekarczyk przekazali podziękowania za 10 lat pracy nad organizacją konkursu. 

Uroczystość uświetnił swoim występem Wojciech Gęsicki (znany polski bard), któremu akompaniował wielokrotnie nagradzany na festiwalach wybitny akordeonista - Rafał Grząka.