Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu informuje, że w związku z wejściem w życie ustawy o RODO wprowadzona została zmiana dotycząca udostępniania zdającym wyników egzaminów.

Sprawdzenie własnych wyników przez zdającego możliwe będzie po zalogowaniu w serwisie przeznaczonym dla uczniów i absolwentów uczniowie.oke.poznan.pl za pomocą loginu i hasła wygenerowanego przez OKE, które zdający otrzyma za pośrednictwem szkoły.

Zainteresowani uczniowie mogą już odbierać loginy i hasła w sekretariacie naszej szkoły.

Super Admin

14.04.2018r. w Poznaniu odbył się finał etapu okręgowego XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowało dwóch  uczniów: Kornel Jarosz- Ib i Mikołaj Grabarczyk- IIb, wyłonionych spośród 83.  startujących w etapie okręgowym tej olimpiady. Mikołajowi udało się przejść do  części ustnej, w której zajął drugie miejsce. Dzięki temu otrzymał awans do etapu centralnego, który odbędzie się na początku czerwca. Obu uczniom gratulujemy, a Mikołajowi życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Super Admin

Marzenie wielu pokoleń uczniów spełniło się! Właśnie dziś uroczyście otwarte zostało boisko sportowe przy naszej szkole. Uroczystość rozpoczął pan Dyrektor Michał Błoch. Potem głos zabrał Starosta Ostrzeszowski - pan Lech Janicki, który na ręce nauczycieli wychowania fizycznego przekazał piłki do gier zespołowych. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali uczniowie naszej szkoły mogący poszczycić się sukcesami sportowymi. Ksiądz kanonik Paweł Maliński dokonał poświęcenia oddanego dziś do użytku obiektu. Uroczystość zakończył występ dziewcząt z grupy aerobiku sportowego.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: Wicestarosta - pan Adam Mickiewicz, przewodnicząca Rady Powiatu - pani Marianna Powązka, wiceprzewodniczący - panowie Mieczysław Matyszkiewicz i Zdzisław Poprawa, a także członkowie Zarządu Rady Powiatu: pani Zofia Witkowska, pan Jan Puchala, pan Maksymilian Ptak oraz radni : panowie Wojciech Bąk i Kazimierz Obsadny, a także skarbnik - pan Czesław Mitmański. Swą obecnością zaszczycił nas również wieloletni Dyrektor I LO - pan Ryszard Kalina. Rodziców reprezentował pan Maciej Janiszewski - przedstawiciel Rady Rodziców.

Super Admin

W poniedziałek (26 marca) naszą szkołę odwiedziła reprezentująca Filmotekę Narodową i Polski Instytut Sztuki Filmowej Pani Justyna Jaszczyk, filmoznawca i edukator filmowy, absolwentka kulturoznawstwa UŁ. W ramach projektu „Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej”, realizowanego przez powyższe instytucje, odbyły się w „Curie” dwa spotkania: z uczniami i nauczycielami.
Młodzież z klasy Ic uczestniczyła w zajęciach na temat: „Filmowe dokumenty”. Nauczyciele poprzez udział w spotkaniu na temat historii, głównych gatunków i konwencji kina zapoznali się ze sposobami pracy z filmem na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Szkoła zakwalifikowała się do projektu dzięki staraniom nauczycielki języka polskiego pani Małgorzaty Domagalskiej.

Super Admin
W dniach 2-3 marca nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Języka Rosyjskiego. W zawodach uczestniczyło 53. uczniów z dwóch województw. Warto zaznaczyć, że w około 80% to uczniowie rosyjskojęzyczni. Pomimo że nasi nie zakwalifikowali się do etapu centralnego, to zajęli bardzo wysokie miejsca na szczeblu okręgowym, z czego jesteśmy bardzo dumni, zwłaszcza, że języka rosyjskiego uczą się w naszej szkole od podstaw zaledwie przez półtora roku. Deklarują, że nie dadzą za wygraną i w przyszłym roku szkolnym będą rywalizować z najlepszymi w Warszawie. Do olimpiady przygotowała naszych uczniów pani Irena Klimek-Piastowska.