ul. Zamkowa 21
63-500 Ostrzeszów

+48 627 320 710
lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Uczniowie z Wittenberge w naszej szkole

Super Admin

W dniach od 15.10 do 20.10.2017 w naszej szkole przebywali uczniowie ze szkoły partnerskiej Marie Curie- Gymnasium z Wittenberge (Branderburgia) w Niemczech. Uczniowie niemieccy wraz z opiekunami - panią Constanze Möller i panem Raphaelem Schreinerem wspólnie z uczniami naszej szkoły i opiekunkami - panią wicedyrektor Jolantą Ratajczyk i panią Magdaleną Marchwacką pracowali wspólnie nad projektem historycznym pt. „Heldentum in der Kriegszeit und in der Gegenwart” (Bohaterstwo w czasie wojny i w czasach współczesnych) w ramach programu „Ocalić od zapomniena” współfinansowanym przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży).

Młodzież obu szkół zwiedziła nasze miasto, ostrzeszowskie Muzeum Regionalne  i wspólnie opracowywała poszczególne zagadnienia projektu, wykonując kolejno założone w projekcie zadania oraz tworząc prezentacje multimedialne z sylwetkami bohaterów z czasu II wojny światowej oraz  czasu współczesnego, które były jednocześnie podsumowaniem ich pracy.

W ramach projektu uczniowie obu szkół przebywali z dwudniową wizytą w Warszawie, gdzie oprócz miasta zwiedzili bezpośrednio związane z tematyką projektu Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”.

Do współpracy nad projektem włączyli się także historycy  naszej szkoły - pani Kamila Maj i pan Janusz Kryś, którzy przygotowali liczne zadania historyczne, zagadki i karty pracy dla uczniów.